Dolnobousovský SK - FK Dobrovice B

14.10.2012 Kategorie: Tým B

Ve 12.kole zajížděla dobrovická rezerva do Dolního Bousova. Potkaly se dva týmy ze špičky tabulky, před dohrávkou Rejšic rezerva na prvním místě a domácí na druhém místě tabulky. Domácí, kteří na svém domácím hřišti měli do našeho utkání v šesti zápasech 18 bodů a nastřílených 21 branek, budili více než respekt. Zato rezerva držela sérií už devíti zápasů bez prohry.

Béčko porušilo svou letošní tradici a do zápasu vstoupilo pěkně svižně. Hned ve 30. vteřině Boško hlavičkoval po centru z pravé strany do břevna. Ani první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po krásném individuálnim uvolnění Boška mezi dvěma obránci z pravé strany a následném centru na zadní tyč se dostal balon k volnému Antošovi a jeho zpětný centr do pokutového území si domácí obránce srazil dovlastní sítě. V 8. minutě opět po pěkné akci z pravé strany Boškem se míč dostal až na vápno ke zcela volnému Kořínkovi a ten prostřelil domácího brankáře podruhé a rezerva vedla už 0:2. Doslova drtivou patnáctiminutovku zakončil střelou do tyče Beran.

Domácí se dostali do utkání ve 32. minutě, kdy po zbytečném faulu u rohového praporku a následném trestném kopu Šolce hlavičkuje zcela osamocen na zadní tyči Vacek a snižuje na 1:2. Ve 37. minutě musel střídat Pavlíček pro ošklivý faul domácího Dajče.

Nástup do druhého poločasu měla rezerva stejně raketový jako v tom prvním. V 50. minutě po brejku z pravé strany Tomášek minul branku jen o kousek, ale v 56. minutě  už po kombinaci s Miškovským, který vystřídal zraněného Berana zakončuje jesličkami domácímu brankáři na 1:3 pro hosty. Během čtyř minut se ale skóre měnilo znovu. Opět po rohu Antoše na zadní tyči Černý hlavou vrací míč do vápna a Čáslava šťastnou tečí a prostrčením míče opět mezi nohama Stránského zvýšil už na 1:4.

Domácí ještě zápas zdramatizovali, když po střele Kubečka z 20 metrů, která skončila na tyči, napálil odražený míč z úhlu zpátky do sítě opět domácí Vacek a snížil na 2:4. Rezerva si hlídala náskok a konec utkání, ale přesto domácí ještě zkorigovaly stav na 3:4, když v 88. minutě po Sedláčkově smolně nastřelené ruce snížil Hrdý z penalty na konečných 3:4. Rezerva si odváží po právu tři body, v koncovce byla produktivnější, než domácí.

Poslední domácí utkání podzimu absolvujeme příští týden s celkem AFK Lužec nad Vltavou, který tabulkou stoupá vzhůru a v posledním utkání porazil na domácím hřišti silný celek Milovic. Utkání začíná v neděli 18. listopadu ve 13:30. Tímto bych chtěl pozvat na poslední utkání na domácím hřišti co nejvíce fanoušku a poprosit je o pořádnou podporu.