Ve vloženém kole vydolovalo áčko v Králově Dvoře alespoň bod za prohru po penaltách

12.05.2017 Kategorie: Tým A

FK Králův Dvůr - FK Dobrovice 3:2 n. p. (1:0)

Vloženým 33. kolem pokračovala Fortuna Česká fotbalová liga, v APOKORK Areně v Králově Dvoře se představil tým FK Dobrovice, který se drží ve středu tabulky a na hřišti soupeřů moc bodů nezískal. Králodvorští Cábelíci tentokrát postrádali v útoku zraněného Adama Hájka, ale vývoj utkání směřoval k osvědčenému schématu – už ve 14.minutě se po rohu hlavou trefil domácí stoper Tomáš Šilhavý a když na začátku 2. poločasu přidal opět po rohu přidal druhou branku domácích také hlavou Karel Soldát, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto.

Dobrovičtí se však nevzdali, po závaru se jim povedlo v 67. minutě snížit Osvaldem a dostali se znovu do hry. Na domácích se projevila únava z náročného programu posledních dní a soustředili spíše na bránění výsledku. To se jim ale nevyplatilo a hosté těsně před koncem vyrovnali na konečných 2:2, když se trefil hostující stoper Petr Lukáš. O bodu navíc tak rozhodoval pentaltový rozstřel.

V nevídáném rozstřelu, kdy se vystřídali všichni hráči včetně brankářů - hostující trenér Petr Hejno mimochodem opět vsadil na již vyzkoušenou taktiku a na hřiště před koncem utkání poslal místo brankáře Bartoše penaltového specialistu Havránka - rozhodl až ve 13. sérii domácí Petr Dochtor, který tak určil, že bod navíc zůstane v Králově Dvoře.

Branky: 14. Šilhavý, 58. Soldát – 67. Osvald, 86. Lukáš

FK Králův Dvůr: Krček – Eliáš, Šilhavý, Soldát, Hell – Kraus, Kilián, Balšánek, Ježdík (56. Zelenka) –Procházka (68. Bouček), Šlapák (78. Dochtor).

FK Dobrovice: Bartoš (92. Havránek) – Novák (89. Jakubec), Routek, Lukáš, Tvaroha – Golovko (58. Eliáš), Žaloudek, Osvald, Bernát (62. Zikmunda) – Strnad (62. Fialka), Dordevič.

Tabulka a výsledky dalších zápasů ČFL zde.