Tachov - Dobrovice 25-3-2017

15.03.2017 Kategorie: Tým A

Tachov Dobrovici dokonale oplatil podzimní zápas, v němž na dobrovické půdě podlehl 1:5. Přitom ale i v západních Čechách Dobrovičtí začali dobře. V osmé minutě se míč z autového vhazování zprava dostal na levou stranu hřiště, kde s ním Bernát přesprintoval obranu a prostřelil brankáře Houdka.

Jenže Dobrovičtí potom přenechali aktivitu domácím a brzy za to pykali. Ve 24. minutě zprava prošel dobrovickou obranou Kyndl a prudkou střelou nedal Havránkovi šanci. Domácí byli nebezpečnější i ve zbytku poločasu, opravdu zajímavé věci se ale začaly dít až po změně stran.

Uběhly dvě minuty druhé půle, Havránek tachovskou střelu odvrátil pouze k nohám Dvořáka a domácí už byli ve vedení. Trenér Hejno musel podpořit útok, vzadu to ale o to víc hořelo. Za pět minut se na dobrovickou obranu řítil brejk Knakala a Došlého, druhý jmenovaný zavěsil pod břevno a bylo to už 3:1.

Jen za minutu a půl dokázali Dobrovičtí snížit, exligista Strnad z přímého kopu obstřelil zeď. Jenomže za dalších devadesát vteřin si Tachov vzal zpět dvougólové vedení. Kyndl dostal zleva přihrávku, náznakem kličky si položil Havránka a z úhlu trefil odkrytou bránu. V 63. minutě Kyndl dovršil hattrick střelou z malého vápna a za tři minuty dokonal dobrovickou devastaci svým čtvrtým gólem po dalším rychlém útoku a centru Dvořáka.

Tachovští měli i další šance, zápas už ale skončil jejich čtyřgólovým náskokem. Za zmínku stojí, že nejen podzimní duel, ale vlastně všechna dosavadní vzájemná střetnutí těchto soupeřů skončila vždy výrazným vítězstvím domácího celku (6:2, 5:1, 4:0, 4:1). Věřme tedy, že se Tachovu v příští sezóně opět revanšujeme. K tomu je zapotřebí udržet se v soutěži. Dobrovice je nyní jedenáctá s náskokem šesti bodů na pátou příčku od konce a šestnácti bodů na třetí od konce. V sobotu od 16:30 hostí osmou Chrudim.

FK Tachov - FK Dobrovice 6:2

Branky: 24, 57, 63, 66 Kyndl, 47 Dvořák, 52 Došlý - 8 Bernát, 54 Strnad

Sestava: Havránek - Novák (50 Strnad), Lukáš, Routek, Fialka (58 Zikmunda) - Tvaroha, Žaloudek, Eliáš (58 Vajgl), Osvald, Bernát (63 Djordjevič) - Volf (69 Pelyak).

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne