Áčko padlo v Zápech a ve vyrovanné tabulce kleslo na 5. místo

09.10.2017 Kategorie: Tým A

SK Zápy - FK Dobrovice 2:0 (1:0)

V utkání 10. kola České fotbalové lidy se v Zápech se utkaly celky, sousedící spolu geograficky i v tabulce. Domácím patřilo sedmé místo s 21 body a skóre 18:16, hosté z nedaleké Dobrovice byli druzí, ale na svém kontě měli jen o bod víc při skóre 18:10, což znamenalo druhou nejlepší obranu soutěže.

Začátek utkání se nesl ve znamení zajištěných obran a hry ve středu hřiště. Ve 12. minutě viděli diváci kuriozní tyč, když domácí Kovařík vhodil dlouhý aut, míč se odrazil o trávník a aniž by ho kdo tečoval, skončil ze strany na tyči dobrovické brány. První přímá střela na branku přišla až ve 24. minutě, ale hned byla gólová. Trestný kop domácích poslal bochánkem do vápna Piták, tam vyhrál Matějka klíčový souboj a Růžek pálil přesně k tyči. Dobrovice se snažila s výsledkem rychle něco udělat a dostala se do tří dobrých náznaků šancí. Opravdu velkou šanci měli ale zase až domácí. Ve 36. minutě ale zcela volný Matějka nepropálil na čáře přesouvajícího se Dědka a Valenta z dorážky přestřelil odkrytou bránu, skóre se tak neměnilo. O šest minut později přišla další velká šance domácích a zase u toho byl ex-dobrovický Valenta, který ze skrumáže po dlouhém autu napálil zblízka hostujícího brankáře Dědka do nohou, dorážející Jelínek pak trefil zadní tyč.

Zatímco za celý první poločas dobrovičtí nedokázali ohrozit branku domácích ani jednou, hned zkraje toho druhého byli jen milimetry od vyrovnání. Ve 48. minutě se jim sérií rychlých narážeček podařilo vyšachovat domácí obranu a Miškovský zblízka napálil tyč už zcela prázdné brány. Nápor Dobrovice, která z kabin přišla jako vyměněná, ale v 55. minutě zmrazil Matějka, kterého po pěkné akci Pitáka našel centrum z kraje Valenta. A v 62. minutě už to mohlo být o tři branky, když střídající Skuhravý nevstoupil do zápasu zrovna správnou nohou a hned prvním dotykem namazal do šance Pitákovi. Po jeho centru vyrazil Putzovu hlavičku jen tak tak jednou rukou Dědek. V 67. minutě přišel krásný fotbalový moment. Míč se na velkém vápně trochu šťastně odrazil před Volfa, který přiťukl Miškovskému a jeho krásný centr hlavičkoval nevysoký Osvald pod břevno. Domácí gólman Straka vyškrábl míč báječným skokem na roh.

Do konce utkání už se tak skóre neměnilo. Domácí potvrdili, že se jim na Dobrovici daří, a i potřetí ji u sebe v Teletníku porážejí. Hostům nestačil k bodům ani zlepšený výkon ve druhém poločase, jehož většinu odehráli v oslabení, když šel v 58. minutě předčasně do sprch Jakub Novák.

Branky: 24. Růžek, 55. Matějka

SK Zápy: Straka – M. Novák, Pávek, Růžek, Kovařík – Jelínek (74. Šerý), Putz – Valenta (90. Pedro), Piták (88. Macek), Bulíř (79. Štěpánek) – Matějka (65. Svoboda)

FK Dobrovice: Dědek – J. Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Žaloudek, Osvald (83. Peljak) – Kostka (61. Skuhravý), Krystan (80. Eliáš), Volf – Miškovský (72. Fotr)

Tabulka ČFL a výsledky ostatních utkání ČFL zde.