SK Hřebeč - FK Dobrovice

16.05.2022 Kategorie: Tým A

SK Hřebeč - FK Dobrovice 4:3 (3:1)

K semifinálovému utkání odjeli dobrovičtí ve středu 18.5 do Hřebče. Utkání nabídlo zajímavou podívanou, bohužel se špatným koncem pro dobrovické. Už ve 2. minutě zahrávali domácí standardní situaci, kterou rozehráli na krátko na Lukiče, a ten nenachytal na přední tyči připraveného Kocmicha. O pár minut později Novotný prodloužil na přední tyči rohový kop na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Korec hlavičkou rozvlnil síť. Za pár vteřin mohlo být ještě veseleji, kdy Prskavec vyslal dlouhým pasem Černého, ale jeho samostatný nájezd vychytal Kabele. Poté přišla pasáž, kdy se hra odehrávala mezi vápny bez vážnější šance. Po půlhodině hry přišla  desetiminutovka domácích, kdy otočili výsledek. Nejprve po centru Lukiče ve 33. minutě vznikly zmatky ve vápně a Hajný byl o chviličku dříve než Novotný a se štěstím překonal Kocmicha. Vzápětí mohl na druhé straně srovnat Černý, který se ocitl zcela sám před Kabelem, díky Korcovi, který prodloužil míč do volného prostoru, ale opět neproměnil. Z následného rohu podnikli domácí rychlý brejk, který Jablonský zakončil mezi Kocmichovi nohy. Jablonský stihl do poločasu ještě navýšit vedení, když při rozehrávce obral o míč Kořínka a utíkal sám na Kocmicha, kterého poslal nadruhou stranu. Trenér Murárik o poločase poslal čerstvé síly a hned ve 48. minutě se uvolnil Vrána na pravém obránci, kdy obešel tři protihráče a vyslal Tomíčka do samostatného úniky, který obstřelil Kabeleho do šibenice a snížil. V 64. minutě se Tomíček odhodlal ke střele, ale jeho zblokovaná se dostala k Černému, který z voleje vymetl druhou šibenice. Za pár minut Jablonského nepovedený centr skončil na zadní tyči. O minutu později při dlouhém nákopu Kocmich podklouzl při výběhu a Jablonský už střílel do prázdné branky, ale Marek Sedláček zblokoval střelu mířící do branky. V 77. minutě se po centru dostal k míči Mentberger, který se dokázal uvolnit okolo Černého a střelou překonal Kocmicha a zvyšuje na 4:3. V závěrečném tlaku si hosté žádnou vážnější šanci nevypracovali. Domácí Lukič ještě mohl skóre navýšit, ale jeho kličku Kocmich přečetl. O pár vteřin později sudí ukončil utkání a Hřebeč tak mohla slavit postup do finále.

Branky: 33. Hajný, 37., 42. Jablonský, 77. Mentberger - 8. Korec, 48. Tomíček, 64. Černý

FK Dobrovice: Kocmich - Novák (46. Vrána), Novotný, Pečínka (46. Sedláček Marek), Prskavec (46. Volf) - Černý J.(79. Klain), Kučera, Kořínek (C), Machů, Korec (79. Zvěřina) - Tomíček

SK Hřebeč: Kabele - Prosek, Dolejš, Melichar, Pinkas - Hajný (81. Janík) Servus (C), Jablonský, Pařízek (72. Nadri), Mentberger - Lukič