SK Benátky n.Jizerou - FK Dobrovice

10.09.2022 Kategorie: Tým A

SK Benátky n.Jizerou - FK Dobrovice 2:2 (2:0)

V 7. kole divize C jsme zajížděli k okresnímu derby do Benátek. Po opatrném úvodu zápasu se domácí ocitli poprvé v 9. minutě před Bartošem, kdy po přihrávce za obranu se dostal k míči volný Komárek a Bartoš mu zmenšil střelecký úhel a vyrazil jeho střelu na rohový kop. O chvíli později Komárkův centr z přímého kopu přeletěl rovnající se obránce a Slicho na zadní tyči orazítkoval pravou tyč. V 15. minutě zahrával domácí Komma rohový kop, na nějž si naběhl Borovička a nádhernou střelou zpoza vápna a především svojí slabší levou nohou nedal Bartošovi šanci – 1:0. O pár minut později překonal Bartoše Slicho, ale pro nás se štěstím se nacházel v ofsajdovém postavení. Po půl hodině hry jsme se ke slovu dostali my, ale Bičištěho střela byla zblokována. Poté se Michal Sedláček uvolnil ve středu hřiště, ale mířil doprostřed brány, kde byl připravený Straka. Z ještě větší vzdálenosti zkoušel štěstí Bičiště, avšak opět do míst, kde stál Straka. V poslední minutě po Kommově kolmici si opět naběhl za obranu agilní Komárek a po údajném kontaktu sudí Hanousek nařídil  velmi přísnou penaltu. K míči se postavil Macek a poslal Bartoše na druhou stranu a penaltu proměnil – 2:0. Ihned poté hlavní rozhodčí ukončil první dějství. Do druhé půle provedl trenér Murárik dvě změny a ty nám přišly vhod. Herzán po patnácti sekundách pobytu na hřišti se v pokutovém území odpoutal od Kopy, naběhl si na centr Nováka a hlavou uklidil míč za Straku – 2:1. Ve 48. minutě zahrával Michal Sedláček po faulu na Herzána přímý kop od střídačky, po nedůrazu domácích ve vápně se k míči dostal Marek Sedláček a svoji střelu poslal přesně k tyči a nedal Strakovi šanci – 2:2. Benátečtí se mohli vrátit do vedení v 50. minutě. Bartoš se srazil s Pečínkou a míč se vykutálel před Macka, ten ale trefil protihráče a následná dorážka byla sražena na rohový kop. Po hodině hry prošel snadno Komárek obranou, našel Slicha, který podklouzl, přesto se dostal míč k Zabilanskému, jehož ale vychytal opět Bartoš. Na druhé straně stojí za zmínku nebezpečný Zelinkův centr na zadní tyč, ale Herzánovi chyběli dva kroky ke vstřelení branky. Na druhé straně se pokoušel o vstřelení branky střídající Jimmy, ale jeho střelu srazili obránci na další roh. Osm minut před koncem zahrával trestný kop Bodlák, jeho pokus byl sražen Michalem Sedláčkem ve zdi do Bartošova protipohybu, ten se ještě zázračně stačil přemístit a vyrazil míč na rohový kop. Poslední akci tohoto zápasu sklepával míč Jimmy prsama pro Slicha, ale jeho střela minula branku. O několik vteřin později ukončil sudí Hanousek utkání, které skončilo smírně, a tak si z Benátek odvážíme velmi cenný bod.

Příští týden v sobotu 24.9. od 16:30 přivítáme na domácí půdě MFK Trutnov.

SK Benátky n.Jizerou - FK Dobrovice 2:2 (2:0)

Branky: 15. Borovička, 45+1. Macek z pen. - 46. Herzán, 48. Marek Sedláček

FK Dobrovice: Bartoš (C) – Novák, Vrána (46. Pečínka), Marek Sedláček, Klain – Zelinka (89. Bora), Král (46. Herzán), Michal Sedláček, Bičiště, Kocourek (78. Horák) – Kohout (78. Tomíček).
SK Benátky n. Jizerou: Straka – Holakovský (46. Knobloch), Kopa, Borovička, Komma (64. Bodlák) – Zabilanský (82. Mbah), Komárek, Šimeček (C) (64. Jimmy), Vobořil, Slicho – Macek.

Odkaz na článek v boleslavském deníku: Murárik o pauze fénoval. Staněk se pak čílil: Takto může ztratit zápas jen blbec - Boleslavský deník

Tabulka Fortuna Divize C zde

FK Turnov 02.10.