FK Náchod - FK Dobrovice

26.10.2022 Kategorie: Tým A

FK Náchod - FK Dobrovice 1:0 (1:0)

Ve sváteční páteční říjnový den jsme zajížděli k poslednímu celku tabulky, kterým byl FK Náchod. Po tomto zápase se celek na posledním místě změnil, jelikož jsme odjeli z Náchoda s prázdnou. Úvod utkání byl ale v naší režii a hned v první minutě poslal Kohout centr do vápna na Volfa, ale jeho hlavička mířila do připraveného Baláže. V 5. minutě po centru Michala Sedláčka měl příležitost ke změně skóre Kocourek, ale míč mu sjel po čele a střela šla vedle. V 10. minutě přišla naše největší šance, kdy Volf v souboji posunul míč do volného prostoru a Bičiště pelášil úplně sám na Baláže, ale bohužel s touto šancí naložil trestuhodně a vystřelil mimo zařízení. Další šance přišla ve 20. minutě po dlouhém pasu Pečínky na Kocourka, ten si míč přebral do pohybu a postupoval na branku ze strany, místo dalšího doteku vystřelil a ani on nezamířil mezi tři tyče a neprověřil Baláže. Domácí hráči si za první půl hodinu hry nedokázali vytvořit žádnou šanci ke skórování, a tak pokračovalo pálení našich šancí. Ve 32. minutě přišel zisk míče ve středu hřiště. Michal Sedláček posunul rychle míč na Aleše Kohouta, který si první dotykem míč připravil a druhým střílel na zadní tyč, ale Baláž bravurně vyrazil jeho střelu na roh. Za další čtyři minuty zahrával Michal Sedláček z dobrých 30 metrů standardní situaci, ale nenachytal Baláže na přední tyči. První šance domácích přišla po sérii rohů, kdy jeden z rohů byl přetažený na zadní tyč a Simon střílel placírkou z voleje a Bartoš musel vytáhnout reflexivní zákrok. Už to vypadalo na bezbrankový poločasový stav. Bežely první vteřiny nastavení prvního poločasu, když přišla chyba v našich zadních řadách, kdy domácí Petřík přečetl přihrávku Marka Sedláčka. Ten dostal míč do prostoru za obranu a Krejčík křižnou střelou otevřel účet zápasu – 1:0. Po změně stran se hrál fotbal plný nepřesností z obou stran a bez vyložených brankových příležitostí. Hra se většinou přelévala od vápna k vápnu. V 52. minutě se ocitl před vápnem Michal Sedláček, ale střela z dobré pozice mu nesedla a mířila vedle. Po hodině hry na pravé straně vybídl do sprintu Král Kohouta a ten poslal míč do vápna. Domácí nedokázali odvrátit míč do bezpečí, ale pouze ke Kocourkovi, který z malého vápna nedokázal překonat Baláže a kopal se pouze další roh. Definitivní razítko vítězství mohl dát v 88. minutě Punar. Nařízený pokutový kop za faul Marka Sedláčka na Krejčíka však neproměnil, jelikož Bartoš vystihl stranu a stále udržel naději na vyrovnání. Bohužel to nakonec domácí mrzet nemuselo, jelikož nějaký větší závěrečný tlak jsme si nedokázali vytvořit, a tak jsme odjížděli domů s prázdnou.

Za týden přivítáme v posledním domácím utkání podzimní části tým RMSK "Cidlina" Nový Bydžov, kterému máme co vracet z generálky na jarní část krajského přeboru, kdy jsme odešli poraženi s hrozivým výsledkem 7:1. Výkop utkání v sobotu 5.11 od 14:00.

FK Náchod - FK Dobrovice 1:0 (1:0)

Branky: 45+1. Krejčík

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Novák, Pečínka, Sedláček Marek, Bičiště - Kohout (63. Zelinka), Bora, Horák (46. Král), Kocourek (63. Hubač)- Sedláček Michal (63. Herzán) - Volf (75. Tomíček)

FK Náchod: Baláž – Zámečník, Locker, Punar, Brich (74. Král) – Simon (46. Ansorge), Knap, Petřík, Bičiště (83. Fenz) – Světlík, Krejčík