Áčku se ani na třetí pokus nepodařilo na jaře získat první body

26.03.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Štěchovice 1:2 (1:1)

Příjemný jarní víkend nabídl čtvrté jarní kolo ČFL, ve kterém se odehrál zápas mezi domácí Dobrovicí a Štěchovicemi. Hosté přijeli na půdu dobrovických posilněni vědomím, že na jaře ještě nenašli přemožitele, naopak dobrovičtí chtěli využít výhody svého domácího hřiště a také pozitivní bilance z předešlých zápasů. Diváci se dočkali vyrovnaného a pohledného zápasu, ve kterém definitivně rozhodl v 77. minutě Woitek, který přetavil rychlý brejk ve vítězný gól.

Zpočátku brankáři tolik práce neměli, v 9. minutě neuspěl Miškovský, jehož pokus byl tečován, podobně dopadl v 17. minutě Martin Novák. Po neúspěšném pokusu zakončoval Batka rohový kop Volešáka, ale z dobré pozice mířil hlavou pouze do místa, kde čekal Bartoš. Změnu skóre nepřinesl ani hlavičkový pokus Volfa, který mířil těsně nad břevno. Parádní akci si Štěchovice připravily ve 21. minutě, když sice dlouhý centr Švejdy z vlastní poloviny dolétl na hlavu domácího obránce, jenže jeho sklepnutí hlavou na gólmana vystihl Pavlík a přesnou tečí usměrnil balon za jeho záda – 0:1. Nicméně vedení si hosté dlouho neužili, o tři minuty později byl ve vápně faulován Soběslav a mírně přísný pokutový kop proměnil bez problémů Tvaroha – 1:1.

Druhý poločas odstartoval šancí Osvalda, ale balon mířil vedle tyče. Následovala akce hostů, jenže po přihrávce Pavlíka se Batka neprosadil. Následovali další pokusy Osvalda, v 60. minutě mířil k tyči, ale narazil na pohotový zákrok Kohoutka, čtvrt hodiny poté jeho spoluhráči nezužitkovali nadějnou standardku. Klíčový moment pak nastal v 77. minutě, to se Štěchovice vydaly na rychlý protiútok, který po levé straně táhl střídající Urban, který našel velmi přesnou přihrávkou nabíhajícího Woiteka, který Bartoše překonal – 1:2. Pojistit vedení mohl v 87. minutě Nehoda, ale Bartoš balon vyrazil. Ačkoliv se hráči Dobrovice snažili o vyrovnání, do nebezpečné situace se přes velmi dobře bránící hosty už nedostali.

FK Dobrovice - TJ Štěchovice 1:2 (1:1)

Branky: 24. Tvaroha Pavel (pen.) - 21. Pavlík Tomáš, 77. Woitek Lukáš

FK Dobrovice: Bartoš – J. Novák (58. Kühnel), Soběslav, Routek, Tvaroha – Petlička (60. Valenta), Žaloudek, Osvald, Bernát (69. Sodoma) – Miškovský (58. Petrlák), Volf (82. Žižka)

TJ Štěchovice: Kohoutek – Švejda, Busta, Jakobovský, Pavlík – M. Novák (61. Nehoda), Lukavský (71. Urban), Volešák (87. D. Novák), Štědronský – Batka (89. Hašek), Woitek

Tabulku ČFL a výsledky otatních utkání naleznete zde.

TJ Slovan Velvary 1
SK Benešov 1 n. p.