Druhá domácí výhra! Zlepšený výkon odnesly Štěchovice

21.08.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Štěchovice 4:1 (2:0)

Do Dobrovice v sobotu 26. srpna zavítal dosud stoprocentní lídr soutěže ze Štěchovic, který si brousil zuby na třetí výhru v řadě. Ta ale nakonec nepřišla a ani přijít nemohla, neboť Dobrovice byla v utkání lepší ve všech směrech, a navíc měla i štěstí při odražených balonech.

Již první minuty naznačily, že domácí budou aktivnější. Po šesti minutách připravil Volf šanci Krystanovi, kterému ale do zakončení vstoupil jeden z obránců. O tři minuty později se již skóre měnilo, z levé strany vyslal Bernát centr do vápna, kde zakončoval nejprve Krystan, jehož zakončení Soukup vyrazil, ale na dorážku Osvalda už neměl nárok – 1:0. Obě mužstva se na chvíli odmlčela a na další zajímavý moment se čekalo do dvacáté minuty, když Bernát jemně prodloužil centr Krystana a akce málem skončila vlastním gólem. Skóre se znovu měnilo ve 34. minutě, kdy Miškovský poslal míč do těžké pozice Osvaldovi, který si dokázal skákavý balón ve vápně skvěle a rychle zpracovat a z otočky zavěsil přímo pod břevno. Ve 40. minutě se osmělili i hosté,  ale dlouhý aut Kučery hlavičkoval Busta jen do připravených rukavic domácího brankáře Bartoše.

Během úvodu druhého poločasu se pokusil zvýšit vedení Miškovský, ale centr na zadní tyč neusměrnil za záda Soukupa. Na druhé straně hlavičkoval Batka těsně nad břevno. V 58. minutě si hosté koledovali o třetí branku ve své síti při šanci Volfa, který zdánlivě vyhrál souboj s Těžkým a mohl pálit, jenže do střely mu zmiňovaný obránce klíčově zasáhl. Co se nepodařilo Volfovi, to dokázal v 58. minutě Bernát, kterému Miškovský zvládl elegantně do běhu prodloužit Krystanův centr a Bernát bez větších problomů obstřelil brankáře Soukupa. Hosté byli snížení blízko v 60. minutě, jenže Košatovo zakončení po rohovém kopu Hřebečka dokázali domácí z brankové čáry vykopnout, podobně dopadlo později i Batkovo snažení. Do vyložené šance se hosté dostali v 69. minutě, kdy Hřebečkovu střelu Bartoš pouze vyrazil před sebe, kde byl Batka tísněný obráncem a z malého vápna balon do sítě nedostal. O osudu utkání definitivně rozhodl Bernát, který v 75. minutě proměnil hostující hráče ve slalomové tyče a zakončil přesně k tyči. Hosét se v 82. minutě dočkali alespoň čestného úspěchu, když Štědronský i s dávkou štěstí zpracoval balon, vyslal ho k Volešákovi a bývalý hráč Slavie, Boleslavi či Slovácka snížil na konečných 4:1 pro domácí.

Branky: 9. Osvald Tomáš, 34. Osvald Tomáš, 58. Bernát Pavel, 75. Bernát Pavel - 82. Volešák Ladislav

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Skuhravý, Routek, Pelyak – Volf (Jakubec), Žaloudek, Krystan, Osvald (Husenský), Bernát (Eliáš) – Miškovský (C) (Fotr).

TJ Štěchovice: Soukup – Busta (Štědronský), Švejda (C), Košata, Pavlík, Volešák, Kučera, Hřebeček (Šum), Batka, Jakobovský, Těžký (Jonáš).

Tabulku ČFL a výsledky všech utkání 3. kola naleznete zde.