FK Dobrovice - SK Vysoké Mýto

23.08.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Vysoké Mýto 2:1 (1:0)

Týden po prohře v Hlinsku, kde jsme si nezasloužili prohrát, jsme přivítali na domácí půdě druhý celek loňské sezóny, který vede zkušený trenér Martin Pulpit a je jím tým z Vysokého Mýta. Po třech kolech jsme měli pouhý bod na kontě za domácí remízu a tak nutně jsme potřebovali už naplno bodovat. Vstup do utkání byl obezřetný z obou stran. V 9. minutě udržel dlouhý míč Herzán, předal Zelinkovi do lajny a ten se uvolnil před vápna a svou střelou těsně minul branku. Poté byla hra velmi nepřesná a obranná činnost obou týmů byla zodpovědná. Až 32. minutě přinesla radost pro domácí, kdy dobrým presinkem donutil Herzán chybovat hostujícího stopera, kterého obral o míč a přehodil zpoza vápna brankáře - 1:0. O několik chvilek později mohli hosté srovnat, kdy po rohovém kopu si na dobře zahraný roh naskočil Mokrejš, ale jeho hlavička mířila doprostřed branky, kde byl připravený Bartoš. Poslední akci před koncem prvního poločasu podnikl Klain s Novákem a jejich rychlý brejk stihl uhasit před Klainem stoper za cenu rohového kopu. Do druhého poločasu bylo jasné, že Mýto vstoupí aktivněji a bude se více tlačit do vápna a pokusit se vstřelit branku, co nejdříve. Už ve 47. minutě se dostali po průnikové přihrávce ke střele, ale ta šla těsně mimo. O minutu později kopali hosté roh a domácí nadvakrát dokázali zblokovat a míč poslat do bezpečí. V 58. minutě předvedli hezkou kombinaci Kohout s Králem, kdy prvně jmenovaný dostal nezištnou přihrávku a postupoval do vápna zcela sám a poslal před branku střílený centr, ale brankář Černík si s centrem poradil. V 71. minutě se opět dostali ke střele hosté po rohovém kopu, ale střela mířila nad. V 79. minutě se hostí přeci jen dočkali a přetažený centr vrátili do vápna, kde byl nikým nehlídaný Kopřiva a ten hlavičkou překonal Bartoše - 1:1. Už to vypadalo, že se body budou rozdělovat, ale domácí střídající hráči byli proti, kdy Kocourek nacentroval do vápna, Bičiště si míč zpracoval, posadil obránce před sebou na zadek a do následné střely se položil jiný protihráč, který srazil míč rukou a pískala se penalta, ke které se postavil Michal Sedláček a s klidem ji proměnil - 2:1.  V nastavení jsme mohli ještě vidět červenou kartu pro hostujícího kapitána Dvořáka za hanlivé výrazy na adresu rozhodčí Kovářové, poté odpískala konec utkání a my si mohli připsat první vítězství, které bylo potřeba jako sůl. Za týden v sobotu 3.9. zajíždíme na půdu nedávno třetiligového celku TJ Ústí n. Orlicí.

ČK: 90+2. Dvořák

Branky: 32. Herzán, 87. Michal Sedláček z pen. - 79. Kopřiva

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Hubač, Marek Sedláček, Pečínka, Klain - Novák (81. Bičiště), Horák (60. Kučera), Král (70. Michal Sedláček), Zelinka - Herzán (60. Kocourek), Kohout (81. Tomíček)

SK Vysoké Mýto: Černík – Hlavsa, Lněnička, Žák (70. M. Ráliš), Javůrek – Mokrejš (73. D. Ráliš), Dvořák, Tomášek (70. Wimmer), Kopřiva, Habrman (58. Hrubý) – Haladei (73. Valášek)