FK Dobrovice - SK Hřebeč

10.04.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Hřebeč 1:0 (0:0)

Po minulém nezdaru v Poříčí chtěli naši borci navázat opět na vítěznou vlnu, ale nečekalo je nic snadného proti Hřebči v čele s několika exligisty. Zápas začal velice aktivní hrou obou týmů.  Už v 10.minutě se po krásném centru Prskavce dostal do šance Tomíček, ale místo trknutí do míče, pouze míč jen líznul a nebylo z toho žádné přímé ohrožení branky. Za pět minut se Tomíček pokusil střelou zpoza vápna překonat Kabeleho, ale přestřelil. Ve 20.minutě po rohovém kopu Michala Sedláčka, prodloužil míč na přední tyči jeho bratr Marek směrem k zadní tyči a tam jen těsně nedosáhl Volf. Poté zkoušel štěstí na druhé straně Jablonský, ale jeho střela neměla patřičné parametry ke vstřelení gólu. Ve 38.minutě hosté zahrávali rohový kop, vznikla skrumáž několika hráčů na středu branky, k míči se dostal jeden z hostujících hráčů, ten ale nedokázal překonat už sedícího Bartoše na brankové čáře. Ve 42.minutě se po přízemním centru Volfa dostal zcela osamocený Tomíček do velké šance, ale z velmi nadějné situace vůbec míč netrefil. Z následného závaru před brankou hosté odvrátili pouze na roh. Do druhého dějství vstoupili domácí rozhodně aktivněji a hned ve 30 vteřině mohl vstřelil Tomíček branku, ale jeho střela byla zablokována. Ve 47. minutě po akci hostů na pravé straně se ocitl v dobré příležitosti Lukič, ale míč netrefil ideálně a Bartoš neměl větší problémy s jeho střelou. Zato na druhé straně se musel Kabele víc činit. Ve 48.minutě se ocitl ve velké šanci Novák po přihrávce Volfa , ale trefil pouze nohy připraveného brankáře. V65.minutě se konečně mohli domácí radovat. Pečínka s Korcem rychle rozehráli autové vhazování u rohového praporku a prvně jmenovaný našel výborným centrem na zadní tyči volného Nováka, který hlavou překonal hostujícího brankáře - 1:0. Za necelé 3 minuty se uvolnil Stříbský a jeho jedovatou střelu pod břevno vytěsnil Bartoš za cenu rohu. V 71.minutě po nádherném pasu Nováka od postranní čáry nedosáhl na míč ani Tomíček na přední tyči a ani Volf na zadní tyči. V 79.minutě prodloužil  míč Tomíček na Zelinku, ten našel pěkným centrem Volfa a brankář měl co dělat, aby vytěsnil míč na roh. Zbytek zápasu už větší šanci nenabídl a dobrovičtí si pohlídali hubené vítězství.

Ohlasy trenéra: Ondřej Murárik potvrdil vyrovnanost a náročnost duelu. „Výhra je cenná i s ohledem na to, kolik hráčů máme dlouhodobě zraněných,“ podotkl a souhlasil, že do přestávky si hosté užili více míče. „Přesto jsme je pustili do jediné šance, my si vytvořili dvě. Druhý poločas byl z domácího pohledu lepší nejen co do počtu gólů „Dařilo se nám už lépe držet míč nahoře a vůbec s ním hráli více. Vypracovali jsme si i další šance a alespoň tu jednu proměnili. Vzadu jsme již Hřebeč do ničeho nepustili.

Už ve středu 20.4 sehrají dobrovičtí čtvrtfinále poháru SKFS na domácí půdě proti týmu SK Chlumec, hrající I.A třídu sk.A.

Příští týden zajíždí v sobotu 23.4 dobrovičtí  ndo nedalekých Poděbrad, kde začátek utkání je od 17:00 h.

FK Dobrovice - SK Hřebeč 1:0 (0:0)

Branky: 66.Novák

FK Dobrovice - Bartoš(C) - Prskavec, Vrána, Marek Sedláček, Pečínka - Novák, Kořínek, Michal Sedláček, Korec (75.Zelinka) - Tomíček (81.Miškovský D.), Volf (89.Černý)

SK Hřebeč  - Kabele - Prosek (49.Faktor), Pinkas(C), Melichar, Podaný - Mentberger, Stříbrský, Hora (77.Janík), Hajný, Jablonský - Lukič