Áčko po čtyřech zápasech konečně vyhrálo. Doma porazilo Benešov

03.05.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Benešov 2:1 (1:1)

Dobrovice nezažívá šťastné období, na vítězství v řádné hrací době čeká již 4 zápasy, v nichž získala pouze dva body za výhru na penalty. Minulý týden padli Dobrovičtí na pražském Vltavínu 2:1 gólem z 94. minuty. Benešov je na tom ale ještě hůře, s 26 body a skóre 31:60 se musí na 15. místě stále strachovat o záchranu. Od sestupových příček se fotbalisté od Konopiště vzdálili v minulém kole, kdy zdolali nejtěsnějším poměrem 1:0 Domažlice.

A právě hosté z Benešova začali utkání výrazně lépe, když už v 8. minutě zakončil rychlý protiútok dloubáčkem přes brankáře úplně volný Martin Turek. Hned o čtyři minuty později navíc mohlo s domácími ještě hůře, když po jejich nikterak nebezpečném rohu následovala další obrovská šance hostů! Benešovští běželi do brejku čtyři na dva, Batala našel před bránou zcela volného Vrňáka, jehož vychytal v kritickém okamžiku gólman domácích Ondřej Bartoš. Dobrovice se poté snažila být aktivnějším týmem, ale do velkých šancí se nedostávala. Až v 28. minutě si Marek Volf 20 metrů od brány zpracoval míč na prsou a nádhernou střelou z otočky jej poslal přesně do šibenice a bylo vyrovnáno. O tři minuty mohlo být zase všechno jinak, ale hostující Farkaš si ve váplně s dobrou příležitostí po centru Skopce neporadil ideálně. Další dobrou šanci měli hosté těsně před koncem poločasu, když se Batala nenechal odstavit od míče a přihrál Turkovi, který se uvolnil na velkém vápně a přízemní střelou odpálil domácímu gólmanovi Bartošovi lahev s pitím, která mu ležela u tyče. První poločas, ve kterém byli mírně lepší hosté, tak skončil nerozhodně 1:1.

V 53. minutě si dobrou šanci vypracovala dobrovická dvojice v naprosto netradičních rolích. Hrotový útočník Strnad centroval a nejmenší muž na trávníku Osvald nebezpečně hlavičkoval k tyči, hostující brankář Erik Beník se ovšem vymrštil k úžasnému zákroku! V 61. minutě už se ale Dobrovice mohla radovat. Bernátův centr ještě hosté odvrátili, ale z opačné strany vzápětí přilétl další centr od Miloslava Strnada a Boban Dordevič se prosadil prudkou hlavičkou o zem, která proklouzla Beníkovi pod rukama. Benešovští vstoupili do druhého poločasu velmi pasivně a mohli být potrestáni dalšími brankami. Ale ani Dordevič v tváří v tvář hostujícími brankáři v 73. minutě ani Bernát po rychlém úniku po křídle o minutu později další gól nepřidali. A protože hosté už se ve druhé půli nedokázali vzpamatovat, skončilo utkání těsnou výhrou domácí Dobrovice 2:1. Domácím tak mohlo kalit radost pouze zranění nejlepšího střelce Marka Volfa, který má podle upřesněných zpráv vykloubený loket.

FK Dobrovice - SK Benešov 2:1 (1:1)

Branky: 28. Volf, 61. Đorđević – 8. Turek

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Lukáš, Tvaroha – Golovko (90.+1 Jakubec), Osvald (71. Eliáš), Žaloudek, Bernát (75. Zikmunda) – Volf (37. Đorđević), Strnad (87. Fialka).

SK Benešov: Beník – Filip (80. Rataj), Chodulja, Zákostelský, Vrňák – Adjei – Balata (68. Kulhavý), Skopec, Farkaš, Afanasenko – Turek

Tabulka a výsledky dalších utkání ČFL zde.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne