A tým v posledním domácím kole podlehl Benešovu

04.06.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Benešov 1:3 (0:3)

Fotbalisté Dobrovice v domácí rozlučce s třetiligovou sezónou přivítali už deset kol neporažený Benešov. Ten se po přezimování těsně nad pásmem sestupu vyšvihl už na desáté místo s 50 body a skóre 41:39. Naposledy Benešov doma porazil jiného zástupce Mladoboleslavska v ČFL, Benátky nad Jizerou, poměrem 3:1. Dobrovičtí se nacházeli na 13. pozici se 43 body a v posledních dvou kolech svou pozici mohli vylepšit už jen o jedinou příčku, navíc měli již jistotu záchrany, takže motivací do zápasů jim bylo hlavně potěšení oka fotbalového fanouška.

A na začátku se jim to docela i dařilo. V 11. minutě s chutí hrající Volf využil nedorozumění benešovských stoperů, kteří si dávali před velkým vápnem přednost, a prudce napálil poskakující míč pod břevno. Hostující brankář Tetour zkrotil jeho ránu s potížemi nadvakrát. V 17. minutě ale domácí bohužel poprvé inkasovali. Daniel Kozel napřáhl před velkým vápnem a jeho parádní šleha zapadla k tyči. Hned ve 22. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř. Laňka se protáhl strnulou dobrovickou obranou a pěknou střelou po zemi trefuje tyč za Krausovými zády. Ve 27. minutě už to ale přeci jen bylo o dvě branky. Třetí roh Benešova v utkání rozehrál exdobrovický Hurka a napřaženou kopačkou zblízka srazil míč za Krausova záda vysoký stoper Jan Neuberg. A o osm minut později bylo prakticky hotovo. Martin Hurka rozehrál přímý kop z velké dálky a po odskoku na úrovni penaltové značky uklidil míč halfvolejem k tyči opět Jan Neuberg.

Trenér Hejno nesložil zbraně a do druhé poločasu se pokusil domácí tým oživit hned trojicí střídání - ze hry vedle mladíků Fotra s Kostkou stáhl i brankáře Krause a nahradil je rekonvalescentem Dědkem a do pole Krystanem s Schubertem. V53. minutě Bernát po sprintu přes půl hřiště dostihl míč a odcentroval právě na čerstvého Schuberta, který vracel před bránu Volfovi. Ten vystřihl nádherné nůžky, jenže z bezprostřední blízkosti jimi trefil jen gólmana Tetoura. V 56. minutě Dobrovice přeci jen vykřesala jisřičku naděje, když Ondřej Soběslav na zadní tyči nadvakrát procpal míč za Tetourova záda po skvělé křížné přihrávce střídajícího Krystana. Cukrovarníci ožili a Krystan hned po výkopu dalším centrem hledal Bernáta, který už napřahoval k ráně. Včas se k němu přihnal Laňka a míč mu ukradl od nohy, ale z druhé vlny pálil Volf a jeho bomba prosvištěla těsně kolem šibenice. Do žádných větších šancí se už ale dobrovičtí i přes velkou převahu nedostali, a tak si zapsali třetí porážk v řadě.

Branky: 56. Soběslav – 17. Kozel, 27. Neuberg, 35. Neuberg

FK Dobrovice: Kraus (46. Dědek) – Peljak (73. Vajgl), Routek, Soběslav, Tvaroha (34. Novák) – Fotr (46. Krystan), Žaloudek, Osvald, Bernát – Volf, Kostka (46. Schubert)

SK Benešov: Tetour – Laňka, Neuberg, Zákostelský, Rys – Kozel (86. Ježdík) – Engelmann (90. Haitl), Brejcha, Čapek, Hurka (82. Vosáhlo) – Essomba

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.