FK Dobrovice - RMSK "Cidlina" Nový Bydžov

30.10.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:0 (1:0)

K poslednímu domácímu utkání jsme nastoupili k nováčkovskému duelu proti Novému Bydžovu. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a již ve 2. minutě po centru Bičištěho byl zcela osamocený Kocourek, který placírkou vystřelil z voleje. Strýhal skvělým reflexivním zákrokem vykopl míč mimo branku. V 8. minutě se dostali ke střele hosté, kdy dlouhý míč doletěl až za naši obranu kam si naběhl Blažek, ale vystřelil vedle a Bartoš nemusel zasahovat. Ve 20. minutě vybojoval Král míč pro Kocourka a ten postupoval k brance, jeho jedovatou střelu Strýhal vyrazil pouze na roh. Ve 26. minutě zahrával Michal Sedláček rohový kop, hosté několikrát míč odvrátili, ale ani jednou do bezpečí, a tak se míč vracel několikrát do vápna, až se odrazil k Pečínkovi, který překonal z blízkosti Strýhala - 1:0. Do druhé poločasu vstoupili hosté aktivněji než v prvním a na jejich pohybu a především agresivitě to bylo znát, ale žádnou vyloženou šanci si nedokázali vytvořit. Až v 58. minutě rozdal míč Hubač na pravou stranu. Kohout odcentroval a míč prolétl k Michalovi Sedláčkovi, který z úrovně penalty vystřelil pod břevno. Strýhal se dokázal rychle přemístit a dalším skvělým zákrokem udržel svůj tým před další brankou. Hosté poprvé ohrozili branku přímo střelou v 67. minutě po standardní situaci od rohového praporku, kdy Blažek se dostal k hlavičce, ale Bartoš v klidu lapil. V 72. minutě mohlo být veseleji, centr Hubače našel Klaina, ale jeho hlavička mířila těsně nad. V 76. minutě hosté zahrávali standardní situaci z dobré vzdálenosti zprostředka hřiště. Kapitán Mokošín trefil zeď a odražený míč vybojoval důrazem Hubač a posunul na rozběhnutého Nováka. Vznikla situace tři na jednoho. Novák posunul míč na volného Kohouta, který postupoval z půlky útočné poloviny sám na Strýhala, ale v poslední chvíli mu míč zůstal lehce pod nohou a vystřelil vedle. Za minutu přišla největší šance hostů. Na hranici velkého vápna Holec dokázal uvolnit Štajera a ten utaženou placírkou poslal míč téměř do šibenice, ale Bartoš skvěle vyrazil na roh. Poslední událost na hřišti, která stojí za zmínku je červená karta pro hostujícího Marka. Hubač získal centrovaný míč ve vlastním vápně, vyvezl ho až na půlící čáru a tam ho Marek stáhl za rameno jinak by postupovali tři dobrovičtí hráči na samotného Strýhala. Poté si dobrovičtí už zkušeně pohlídali výsledek a dovedli ho do těsného vítězství.

Za týden zajíždíme k poslednímu utkání podzimní části k vedoucímu celku k rezervě prvoligového Liberce, která na domácí půdě ještě neztratila ani bod a inkasovala pouze dvakrát. Výkop utkání v neděli 13.11 od 10:15 na Městském stadionu v Liberci.

Branky: 26. Pečínka