FK Dobrovice - FK Letohrad

10.10.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Letohrad 3:0 (0:0)

Po špatném výkonu v Hamrech chtěli dobrovičtí odčinit prohru před domácími diváky. V 10. minutě se k první střele dostal Volf po obloučku Michala Sedláčka, ale jeho střela z voleje šla nad. Další situace přišla hned ve 12. minutě, kdy Kohout vysunul Volfa, ten postupoval ze strany na branku, předložil zpět Kohoutovi, který se ještě uvolnil přes hostujícího obránce, ale na Martinovského nevyzrál a následná dorážka Horáka mířila nad. V 17. minutě přišel Letohrad o Kabourka, který po souboji musel pro zranění střídat. Ve 20. minutě zahrozili hosté, kdy centrovaný míč do vápna Bartoš vyboxoval před velké vápno a dorážku poslal Zbudila do odkryté branky, ale Pečínka zaskočil za Bartoše a míč poslal do bezpečí. Za minuty střílel Bičiště po individuální akci zpoza vápna nad. Po půl hodině hry zahrozil opět letohradší, když z vápna zakončoval Lorenc a následnou Zbudilovu dorážku vyrazil na roh brankář Bartoš. Z rohu pak hlavou zakončoval Nágl a Novák vykopával míč z lajny. O dvě minuty později postupoval Šplíchal od půlky sám na brankáře, ale ten jeho zakončení dokázal vytěsnit na roh. Podobná situace byla k vidění ve 38. minutě i na druhé straně, když Kohout po dlouhém pasu Kocourka postupoval na Martinovského, který si s jeho zakončením snadno poradil.Před koncem první části se ještě na levé straně prosmýkl Bičiště okolo obránce, předložil Volfovi míč na přední tyči, ale Martinovský reflexivním zákrokem opět bravurně zasáhl. V 52. přišla první branka. Letohrad rozehrál na útočné polovině špatně standardní situaci a domácí okamžitě vyrazili do rychlého brejku, kdy Michal Sedláček vyslal Nováka na pravé straně, ten poslal výborný přízemní centr a Volf v situaci tváří v tvář překonal Martinovského - 1:0. Jen o šest minut později zahrával Michal Sedláček standardní situaci kousek za vápnem. Tu se Martinovskému podařilo ještě vyrazit, ale na následnou dorážku Kohouta už byl krátký - 2:0. O rychlou odpověď se pokusil Šplíchal s Klímkem, ale zakončení druhého jmenovaného na dvakrát zlikvidoval brankář Bartoš. V 64. minutě bylo z pohledu hostů o výsledku rozhodnuto. Po centru Nováka z pravé strany zakončoval hlavou Kocourek a stanovil výsledek na konečných - 3:0. V 80. minutě mohl přidat druhou branku Kohout, ale v samostatném úniku po příhře Nováka, bohužel přestřelil branku. Nic na výsledku už nezměnilo ani zakončení hostujícího Zbudila v 87. minutě, jehož střelu vyhlavičkoval z brankové čáry Pečínka.

Branky: 52. Volf, 58.  Kohout, 64. Kocourek

FK Dobrovice: Bartoš (C) – Novák, Sedláček, Pečínka, Bičiště (82. Vrána), Kohout (82. Tomíček), Horák, Bora (69. Zelinka), Kocourek (69. Kučera), Sedláček, Volf (69. Herzán)

FK Letohrad: Martinovský – Kail (C), Lorenc (80. Jiřánek), Kabourek (17. Klímek, 64. Hýbl), Hiller (64. Kadlec), Šponar (64. Chládek), Zbudil, Šplíchal, Nágl, Štěpán, Macek