Dobrovice v posledním utkání sezóny porazila Hořovicko a skončila na 11. příčce ČFL

13.06.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Hořovicko 4:1 (2:1)

V posledním zápase třetiligové sezóny 2016/17 přívitali dobrovičtí fotbalisté na svém hřišti už jistého sestupujícího z Hořovicka, které z posledních deseti zápasů vybojovalo jen jedený bod. Jasným favoritem střetnutí tak byl domácí tým.

Již ve 12. minutě musel domácí trenér Hejnout sahat do sestavy, když hřiště opustil zřejmě pro natažený sval Jakub Novák a místo něj přišel Zdeněk Jakubec. Na hře domácích se to ale nijak neprojevilo a od 18. do 25. minuty si vytvořili hned čtyři brankové příležitosti, přičemž tu poslední se již podařilo Tomáši Osvaldovi proměnit a poslat Dobrovici do vedení 1:0. Před tím ale ještě dobré šance spálili v 18. minutě Đorđević, o mintu později Tvaroha a o další minutu později Bernát. Právě posledně zmiňovaný si ale vylepšil chuť hned v 28. minutě, kdy dostal výborný míč do šestnáctky od Đorđeviće, prosadil se v souboji přes Beža a tvrdou ranou levačkou prostřelil hořovického brankáře podruhé. Dobrovice byla po celý první poločas výrazně lepší, proto jako blesk z čistého nebe zapůsobil konaktní gól, které Hořovicko vstřelilo v 37. minutě. Hosté šli do brejku proti přesile, přesto se proti ležérně bránícím domácím prosadili. Akci rozběhl Klimeš, který předal míč do strany Mandíkovi a jeho zpětnou přízemní přihrávku proměnil Milan Krůta. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí, ale kdyby to bylo 5:0, nikdo by se divit nemohl.

Hned na začátku 2. poločasu Dobrovičtí přidali třetí branku. Ve 47. minutě Tomáš Osvald utekl hostující obraně a po 65 vteřinách hry zvýšil na 3:1 jesličkami náhradnímu brankáři Křikavovi, který o přestávce nahradil Herca. V 60. minutě Dobrovice zahrávala v pořadí již osmý roh, které přetavilo na čtvrté branky. Osvaldův centr brankář Křikava fatálně podběhl a Boban Đorđević úklonou ve stylu "Těší mě, milostpaní" hlavičkoval do prázdné brány. Dobrovičtí ještě několik příležitostí neproměnili, a protože hosté se již do žádné větší šance nedostali, skončilo utkání 4:1 pro domácí. TI svého soupeře jasně přehráli a vyprovodili do divize čtyřmi góly.

FK Dobrovice - FK Hořovicko 4:1 (2:1)

Branky: 25. Osvald Tomáš, 28. Bernát Pavel, 47. Osvald Tomáš, 60. Dordevič Boban - 37. Krůta Milan

FK Dobrovice: Havránek – Novák (12. Jakubec, 69. Zikmunda), Routek, Žaloudek, Fialka – Peljak, Tvaroha, Eliáš, Osvald, Bernát (64. Miškovský) – Đorđević (76. Bartoš)

FK Hořovicko: Herco (46. Křikava) – Bežó, T. Pelikán, Vaníček, Šubert – Vrabec, Nademlejnský (46. Šíma) – Klimeš, Hašek (62. Zítek, 72. Jančí), Krůta – Mandík (46. M. Pelikán)