A tým získal po dobrém výkonu první jarní bod

09.04.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Slavoj Vyšehrad 1:2 n. p. (0:0)

Domácí tentokrát podali velmi dobrý výkon, dlouho to ale vypadalo na další porážku. Hosté měli velmí blízko k plnému bodovému zisku, ještě v 88. minutě vedli, pak ale inkasovali branku z rohového kopu a body se dělily, jeden extra navíc po penaltách nakonec putoval na Vyšehrad.

Jako první vyzkoušel pozornost domácího brankáře Bartoše po deseti minutách hry P. Čapek, ale blízko ke vstřelení vedoucí branky byl až v 18. minut2 po Drobílkově rohovém kopu stoper Švejdík. Z mlýnice před bránou a tísněn hlavičkoval těsně vedle. Po necelé půlhodině hry naopak zahrozili domácí, Volfovu hodně nebezpečnou střelu po zemi k tyči ale Otáhal zneškodnil a pokus Žaloudka vyrazil na roh. Valenta potom pálil zpoza vápna vedle. Ve 35. minut2 Drobílek nasměroval míč z trestného kopu na D. Čapka, který se sice bil jako lev, domácí zadáci ho ale do zakončení nepustili.

Sedm minut po změně stran měl krátce po sobě dvě nadějné příležitosti ohrozit domácí bránu z přímých kopů P. Čapek, střely mu ale nevyšly. První se odrazila ode zdi a druhá proletěla vysoko nad.  Ve 2. poločase měli hostující hráči již viditelně navrch a v 69. minutě přišla další šance, když kombinaci zakončil střelou metr vedle D. Čapek. O dvě minuty později se už ale ukazatel skóre dal přece jen do pohybu. U zrodu gólové akce byl Drobílek a jeho nákop ještě z vlastní poloviny hřiště doleva na Rataje, který zatáhl míč až k brankové čáře, ve skluzu ho posunul na D. Čapka. Ten zpětnou přihrávkou vyzval k centru Mareše, jenž také ihned poslal balon do vápna. Domácí bek Petrlák ho odhlavičkoval jen k Pardubskému, jenž zpoza vápna skákavou střelou ke vzdálenější tyči dokonale překvapil brankáře Bartoše a poslal hosty do vedení. O tři minuty později měl po Brejchově krásné kolmé přihrávce smůlu D. Čapek, jenž si naběhl až před Bartoše, ten ale vzájemný střet ustál a míč se odrazil zpět do pole. Dobrovičtí hráči nechtěli dopustit další porážku a závěru utkání stupňovali svůj výkokn. V 79. minutě prosvištěl před tribunou Valenta a vypálil ostrou ránu k tyči, Otáhal ji však vyrazil na roh. V 88. minutě Pardubský odvrátil míč z vápna na roh, ten rozehrál Osvald a s pomocí lehké teče před bránou přímo z této standardky vyrovnal na 1:1.

O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V první sérii penaltového rozstřelu proměnili domácí Petrlák i Krejdl, stejně jako ve druhé Bernát a Zákostelský. Ve třetí sérii ale Osvaldovu střelu Otáhal v pádu vyrazil, zatímco Kozel proměnil. Ve čtvrté sérii trefil Miškovský jen břevno, zatímco Mareš proměnil, a to byla také rozhodující trefa v rozstřelu. Vyšehrad tedy zvítězil na penalty 4:2 a Dobrovice získala na pátý pokus první jarní bod.

Branky: 88. Osvald Tomáš - 71. Pardubský Václav

FK Dobrovice: Bartoš – Petrlák, Soběslav, Routek, Kühnel (85. Klain) – Valenta, Žaloudek, Osvald, Petlička (69. Bernát) – Sodoma (76. Miškovský), Volf (75. Žižka).

SK Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Pardubský, Švejdík, Zákostelský, Mareš – Brejcha, P. Čapek (89. Neuberg) – Rys, Drobílek (75. Kozel), Rataj (82. Vejvar) – D. Čapek (90. +2 Krejdl).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.