FK Dobrovice - FC Sellier & Bellot Vlašim "B"

03.06.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 8:1 (5:1)

V posledním kole středočeského krajského přeboru přivítali dobrovičtí v úmorném vedru na domácí půdě rezervu druholigové Vlašimi. Vstup do utkání byl jednoznačně v režii domácích, kdy hned v 6. minutě dostal Novák dlouhý pas od Marka Sedláčka za obranu a překonal poprvé brankáře Vladyku - 1:0.  Za dvě minuty dostal na druhé straně nabíhající Kořínek dobrý pas za obranu a ten připravil pro Tomíčka na malé vápno, ale trefil pouze boční síť. V 11. minutě vyslal opět Marek Sedláček aktivního Nováka, ten poslal střílený centr do malého vápna a Tomíček poprvé skóroval z blízkosti - 2:0. Poté našli rychlou odpověď i hosté a po kombinaci středem, kdy se dostal do šance Pajk a přehodil vybíhajícího Bartoše a snížil na - 2:1. Domácí pokračovali ve svojí hře a vytvářeli si dostatek šancí. Ve 25. minutě po dalším dlouhém pasu za kapitána hostů se dostal Michal Sedláček a postupoval na Vladyku, ale ten jeho střelu kryl. Za pár okamžiků našel Novák svým centrem střídajícího Korce, který nahradil zraněného Volfa, ale hlavou trefil pouze boční síť. Ve 33. minutě Tomíček na útočné polovině udržel míč a vyslal Nováka, který dělal svou rychlostí velké problémy Houdkovi, samostatný únik proměnil a navýšil skóre 3:1. V 39. minutě po rohovém kopu rozehraném na krátko, poslal Kořínek nadýchaný centr do malého vápna, kde stál volný Tomíček a hlavou vstřelil další branku zápasu - 4:1. V posledních vteřinách prvního poločasu rozehráli domácí standardní situaci z dobré pozice na krátko na velké vápno a Novák svou střelu poslal k tyči a brankář Vladyka byl na ní krátký - 5:1. Ve druhém dějství dlouho vypadalo, že branka nepadne, protože šance které měl Korec skončili buď na tyči nebo ho vychytal zaskakující hráč za Vladyku, kterého posadil na zadek. Až v 76. minutě Machů rozehrál na Nováka, ten připravil pro Tomíčka, který si zasekl míč, poslal obránce na zem a završil tak svůj hattrick do prázdné branky - 6:1. Za pár minut se Kořínek krásně uvolnil u postranní čáry a našel téměř na brankové čáře Korce, který neměl problém se vstřelením branky - 7:1. V poslední minutě zápasu vyslal Machů svou průnikovou přihrávkou Tomíčka, který z půlky utíkal na branku a svou střelu poslal podél brankáře a upravil na konečných - 8:1.

FK Dobrovice - FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 8:1 (5:1)

Branky: 6., 33., 45. Novák, 11., 39. 75. 90. Tomíček, 79. Korec - 16. Pajk

FK Dobrovice: Bartoš (C) (47. Kocmich) - Vrána (58. Novotný), Marek Sedláček, Pečínka, Kořínek - Novák, Kučera (58. Černý J.), Michal Sedláček (47. Machů), Zelinka - Volf (22. Korec), Tomíček

FC Vlašim B: Vladyka - Blažek, Toupal, Lapáček (68. Smetana), Houdek (C) - Pajk (63. Houda), Vlasák, Cettl, Fialka, Pešek (46. Žirovnický) - Zvára