FC Slovan Liberec "B" - FK Dobrovice

06.11.2022 Kategorie: Tým A

FC Slovan Liberec B - FK Dobrovice 2:2 (2:1)

K poslednímu podzimnímu utkání jsme zajížděli k vedoucímu celku liberecké rezervě.  Domácí v úvodu hráli s míčem na svých kopačkách a už v 7. minutě se prosadil po rohovém kopu Hudák - 1:0. Poté dobrovičtí se začali také dostávat na dostřel liberecké branky, ale žádná střela Pešla neohrozila. Až v 21. minutě po sérii rohů se dostal míč ke Klainovi, ten posunul na Michala Sedláčka, který vracel míč před branku a našel volného Volfa, který neměl problém vstřelit vyrovnávací branku - 1:1. Remízový výsledek nevydržel dlouho a liberečtí se prosadili opět po rohovém kopu, kdy si na míč naskočil Černický a překonal Bartoše - 2:1. Branka byla velmi diskutabilní, jelikož míč z několika pohledů nevypadal, že by byl celým objemem za čárou, ale přesto sudí branku uznali. Domácí stále pokračovali ve své přímočaré hře, ale šanci ze hry si nedokázali vytvořit. V úplném závěru dobrovičtí ztratili míč na útočné polovině a liberecký záložník vyslal Meszarose, který pelášil sám na Bartoše, ale ten ho skvěle vychytal. Do druhého poločasu vstoupili liberečtí hráči velmi aktivně a uzavřeli nás na naší polovině, ale byla z toho pouze střela mimo branku. V 54. minutě mohl Volf využít zaváhání Pešla, ale na brankové čáře za něj zaskočil Yuzvak a prsama vyrazil míč na roh. V 70. minutě jsme se dočkali vyrovnání. První roh se Borovi nepovedl a na přední tyči ho liberečtí odvrátili na další roh. Druhý už přímo Bora zakroutil na zadní tyč a brankář Pešl si na míč pouze sáhl, ale nevytěsnil ho mimo branku - 2:2. Domácí chtěli udržet podzimní neporazitelnost na svém hřišti a tlačili se stále více do vápna, ale obrana dobře pracovala. Posledních deset minut bylo velmi krušných, jelikož se Marek Sedláček zranil a trenér Murárik měl již všech pět hráčů vystřídaných, tak se Marek postavil na pozici útočníka. V 83. minutě měli liberečtí největší šanci vstřelit vítěznou branku, kdy míč z pravé strany prošel celým malým vápnem, ale žádný z hráčů na míč naštěstí nedosáhl. Rozhodčí po čtyřminutovém prodloužení ukončil zápas a jako první jsme si odvezli body z Liberce.

Podzim jsme zakončili na velmi pěkném 7. místě s 22 body a pozitivním skóre 24:23. Do zimní přípravy můžou naši hráči vstoupit s relativním klidem před jarní částí, ale zase nesmí usnout na vavřínech, jelikož sami vidí, že soutěž je velmi vyrovnaná a každý soupeř může porazit každého.

Branky: 7. Hudák, 28. Černický - 21. Volf, 70. Bora

FC Slovan Liberec B: Pešl - Daněk, Černický, Purzitidis, Juzvak - Mészáros (73. Kranthove), Polyák, Varfolomejev (60. Kop), Hudák, Šolc (60. Lupoměský) – Málek

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Hubač, Marek Sedláček, Pečínka, Bičiště - Kohout, Kučera (62. Král), Kocourek (46.Bora), Michal Sedláček (62. Zelinka), Klain (74. Horák) - Volf (74. Herzán)