Na hřišti favorita se A týmu překvapit nepodařilo

06.06.2017 Kategorie: Tým A

FC Olympia Hradec Králové – FK Dobrovice        3:1 (1:1)

Hostující Dobrovici v utkání 31. kola ČFL už v prakticky o nic nešlo, domácí celek ale stále pomýšlí na postup do druhé nejvyšší soutěže, a tak Olympia nutně potřebovala utkání zvládnout, aby měla i nadále šanci o postupové příčky bojovat. Podle toho také do utkání domácí tým nastoupil a hned od začátku ho bylo plné hřiště. Již v 11. minutě domácí zahrávali penaltu po faulu jednoho z dobrovických hráčů a Richard Jukl se nemýlil a poslal Hradec do vedení. Domácí celek poté nadále útočil, ale nemohl se dostat do střelecké možnosti. Postupem času se však díky chybám Olympie dostala Dobrovice do hry a snažila se jít za vyrovnáním. A na to došlo chvíli před půl hodinou hry, kdy se prosadil hostující Osvald a začínalo se tak prakticky od nuly. Po vyrovnání se do útoku znovu tlačila Olympia, ale domácí už další branku nepřidali a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

V 2. poločase se dlouho hrálo opatrně, ale domácí postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a díky standardním situacím se dokázali dostat zpět do vedení. V dvaasedmdesáté minutě nejprve skóroval Ptáček, který si naskočil na centr z přímého kopu, a o osm minut později se prosadil Demeter, který si naskočil pro změnu na centrovaný míč po rohovém kopu a zvýšil na 3:1. V 83. minutě došlo ke kurioznímu střídání, kdy náhradní dobrovický brankář Bartoš šel na hřiště hrát do pole místo útočníka Dordeviče. Závěr utkání už se poté dohrával pouze z povinnosti, Dobrovici již na zvrat ve skóre nezbývalo sil, a tak všechny tři body zůstali v Hradci Králové.

Branky: 11. Jukl Richard (pen.), 72. Ptáček Matěj, 80. Demeter Michal - 29. Osvald Tomáš

FK Dobrovice: Havránek – Novák, Routek, Žaloudek, Fialka, Jakubec (77. Zikmunda), Tvaroha (C), Eliáš (88. Bernát), Pelyak, Osvald (82. Kalíšek), Dordevič (83. Bartoš)

Tabulka ČFL a výsledky dalších utkání zde.