Dobrovice - Tachov 27.8.2016

11.08.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí potřebovali hodit za hlavu nepodařené utkání v Jirnech a postavit se soupeři, který je v červnu na své půdě porazil 0:4. Obojí se jim podařilo na výbornou.

Trenér Hejno postrádá ze zdravotních důvodů tři hráče - Skuhravého, Bočka a Miškovského. Na soupisku tak byli připsáni asistent Kalíšek a veterán Gába z B-týmu, který si ke konci skutečně po třech letech za áčko zahrál.

Tou dobou už jeho spoluhráči bránili vysoký náskok, na který zadělali už ve třetí minutě. Přímý kop rozehrál Tvaroha a Valenta hlavou otevřel skóre. Byl to jeho třetí gól ve třetím zápase a později měl dokonce přidat i ten čtvrtý.

Tachovský gólman Houdek měl plno práce. Tvarohu vychytal na brankové čáře, daleko z brány vyhlavičkoval balon před Schubertem a na poslední chvíli dostihl i následný Novákův lob. Ve dvanácté šli domácí čtyři na dva, zakončoval nikým nebráněný Valenta, Houdka ale nepropálil. Jenže ani Tachov nebyl úplně neškodný. Nejprve Dvořák prudkou hlavičkou po rohu jen těsně přestřelil a ve 21. minutě se hostům s notnou dávkou štěstí podařilo vyrovnat. Soběslav zamýšlel dát hlavičkou malou domů, nevšiml si ale, že Slavík je venku z brány. Kropáček tak mohl pohodlně doklepnout do prázdné.

I nadále se v úmorném vedru hrál pohledný útočný fotbal a Dobrovice byla stále o něco nebezpečnější. Ve 35. minutě získala svůj první roh a hned ho využila. Vajglův centr uklidil hlavou Volf a vrátil tak svému týmu vedení. I závěr poločasu patřil domácím, velkou šanci měl Hurka, z penaltového puntíku zamířil těsně vedle.

Po obrátce přidal další šanci Valenta, když k němu propadl přímý kop a mladík zapůjčený ze Slavie Praha napálil balon do brankáře. Tachov měl velkou příležitost ke srovnání v 57. minutě, Slavík se ale vytáhl. Proti Kyndlově dělovce z deseti metrů stihl zasáhnout, ikdyž byla tečována, a u vyraženého míče byl domácí Tvaroha o kousek dřív, než hostující útočník. A Dobrovice vzápětí navýšila náskok. Na dlouhý Vajglův centr si naběhl Valenta a ikdyž byl ostře faulovaný, stihl míč odhlavičkovat tak šťastně, že přes vyběhnutého Houdka zapadl k zadní tyči jeho brány! Tomáš Valenta se tak dotáhl na Melechovského v čele tabulky střelců ČFL!

Stejně jako u předchozích dvou, i na čtvrté gólové situaci měl notný podíl Vajgl, když po lajně přes půl hřiště potáhl míč, parádně si poradil s obráncem a odcentroval, Hurkovu střelu ještě Houdek vyrazil, poskakující balon ale z dálky napálil Březina a nádherně vymetl tachovskou šibenici! Dobrovice si závěr utkání užívala. Novák sebevědomě obešel dva protihráče a zpoza vápna těsně netrefil. A když Schubert přenesl hru vlevo na volného Bernáta, který přenechal Volfovi a ten brankáře obešel kličkou, bylo to už 5:1. V úplném závěru zvládl Houdek vytěsnit na břevno další Hurkovu ránu, takže už zmíněným výsledkem zápas skončil.

Dobrovice se po třech kolech zařadila do početné skupiny šestibodových týmů, která zabírá téměř celou horní polovinu tabulky s výjimkou první příčky, kde je zatím překvapivě Převýšov s osmi body. V sobotu 3. září před polednem následuje další nelehký zápas v Chrudimi.

FK Dobrovice - FK Tachov 5:1
Branky: 3. a 58. Valenta, 35. a 72. Volf, 65. Březina - 21. Kropáček
Dobrovice: Slavík – Novák, Lukáš, Soběslav, Tvaroha – Hurka – Valenta (71. Osvald), Březina, Vajgl (67. Bernát) – Schubert (79. Munzar), Volf (83. Gába).
Tachov: Houdek – Hájovský, Matas, Knakal, Habart, Hoffmann, Kropáček, Dvořák, Hradecký (63. Butnaru), Ruda (63. Šácha), Kyndl (57. Vyleta).
Rozhodčí: Stieber – Haleš, Šob. Diváci: 210.

Fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

SK Sokol Brozany 20.08.