Dobrovice - Olympia 12.11.2016

30.10.2016 Kategorie: Tým A

Olympia i bez Pitáka byla nad síly Dobrovických. Hosté byli po většinu utkání dopředu nebezpečnější. Už ve třetí minutě například dvakrát ťukli míčem o Bartošovo břevno. A hned na to ukázali, co pro ně bylo ještě signifikantnější, totiž jak doslova nebezpeční jsou i v obraně. Duben zastavil rodící se protiútok tím, že ve skluzu podrážkou z boku nabral Miškovského stojnou nohu. Překvapilo, že domácí kapitán byl po brutálním faulu schopen pokračovat, a snad ještě více nečekané bylo, že pokračovat mohl i autor prasáckého zákroku Duben. Nejslabší účastník zápasu, jednadvacetiletý hlavní sudí Tvrdík, se totiž odvážil tasit pouze žlutou. Dosti ostrou hru pak hostům toleroval po celý zbytek zápasu.

V 11. minutě Bartoš výborně zasáhl proti stejně dobře kopnutému přímáku Jukla. Pět minut na to hlavičkoval na zadní tyči volný Demeter, pokus ale neměl razanci, aby Bartoše zaskočil. Vzápětí se na druhé straně na dvakrát prosadil ke střele Miškovský a gólmana Frydrycha překonal, Olympii ale zachránil stoper Šťastný. Chvíli před pauzou se hosté poprvé probojovali ke gólu. Po rohovém kopu měli trochu štěstí, když se míč odrazil k noze Ptáčka, a ten jej došťouchl za brankovou čáru.

Po obrátce hlavičkoval kousek nad hradecké břevno Skuhravý a Valenta pak oku lahodící ranou těsně minul šibenici. A tak se mohli podruhé zaradovat hosté. Nejprve ještě Bartoš ve skoku dobře zasáhl proti pokusu Krajáka, v 57. minutě už ale nemohl dosáhnout na Demeterovu hlavičku, která zapadla do vinglu.

Trenér Hejno záhy zareagoval trojitým střídáním a chystal se poslat všechny síly na zteč. Plány mu ale překazila 62. minuta. Valenta v honbě za letícím míčem zasáhl Frydrycha kopačkou do boku, dostal druhou poměrně přísnou žlutou kartu (ta první byla, tak trochu symbolicky, za dotaz „Co to zase pískáš?“) a odebral se do sprch. Za zmínku snad už ani nestojí několik dobrých náběhů Volfa ukončených zdviženým praporkem.

Modro-bílí neměli na co čekat a i za tohoto stavu se pustili do útoku, dopředu tradičně zamířil i stoper Lukáš. Výsledkem ale byl třetí gól v Bartošově síti. Domácí gólman na něm tentokrát měl svůj podíl, když se z brány pustil za Juklovým trestným kopem, nedosáhl na něj a Demeter jej vcelku snadno přehodil hlavičkou. Bartoš se potom omluvil dobrým vyběhnutím a založením protiútoku, který Tvaroha dotáhnul až před Frydrycha, na střelu si ale netroufl a jeho pokus o přihrávku až do kuchyně Volfovi byl trestuhodně nepřesný.

Promrzlí domácí fandové se tak dočkali až v 78. minutě. Střídající Březina nádhernou pumelicí zpoza rohu šestnáctky vymetl růžek hradecké branky! Domácí potom své hosty i v oslabení přehrávali, na obrat už ale bylo pozdě. Bojovné, hektické, rozkouskované utkání sudí nastavil o jedinou minutku a před sprškou nadávek se schoval do šaten. Hosté už se mohou těšit do FNL.

Dobrovičtí si ze zápasu, v němž jim šlo chvílemi o zdraví, neodnesli ani bod, klesli na třináctou příčku a podzimní polovici soutěže zakončí v sobotu od 13:30 na půdě předposledního Hořovicka.

FK Dobrovice - FC Olympia Hradec Králové 1:3
Branky: 78. Březina – 43. Ptáček, 57. a 68. Demeter.
Sestava: Bartoš – Novák (76. Březina), Skuhravý (60. Munzar), Lukáš, Tvaroha – Valenta (62. ČK), Osvald, Soběslav, Bernát (60. Vajgl) – Volf (73. Boček), Miškovský (60. Hurka).

Fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

FK Dobrovice