Chrudim - Dobrovice 3.9.2016

27.08.2016 Kategorie: Tým A

Velkou ostudu si uřízli sudí Hock, Šedivka a Dujsík, jejichž chyby trestuhodně ovlivnily výsledek utkání Dobrovice v Chrudimi. Ačkoliv Chrudim doma skoro nic nepředvedla, podařilo se jí využít dvě příležitosti, které jí bohužel hosté nabídli. Kdyby se ale v Chrudimi pískala rovina, Dobrovice by s prázdnou neodjela.

Chrudimští byli aktivní jen v úvodu. Ve dvanácté minutě po odvráceném rohu přišel další centr a neobsazený Štoček hlavou trefil přesně. Domácí potom zalezli do poměrně hlubokého bloku a aktivitu nechali hostům. V 15. minutě stačilo pár rychlých přihrávek a Volf byl sám před gólmanem Mrázkem, přízemní ranou ale trefil jen jeho. Ve 28. minutě si dobrovický strážce Slavík v klidu šel pro míč, útočník do něj nesmyslně zajel, faul se nepískal. První situace, jejíž řešení ze strany rozhodčích hrubě ovlivnilo průběh zápasu, přišla ve 38. minutě. Vajglův milimetrový centr se snášel do ideální pozice na Schuberta, kterého ale domácí obránce v poslední chvíli srazil k zemi. Stoprocentní penalta se ale nepochopitelně nepískala!

Dobrovičtí byli přesto záhy blízko vyrovnání, z přímého kopu ale trefili pouze horní síť. Trpělivé dobývání chrudimské brány pokračovalo i po pauze. Další šanci měl Volf, po pěkné kombinaci dostal míč do ideální pozice, trefil ale opět pouze Mrázka. Velkou čáru přes rozpočet si potom hosté udělali sami v 52. minutě. Krajní bek pokazil balon na stopera a Štoček šel sám na Slavíka, kterého prostřelil.

Druhý inkasovaný gól nic nezmĕnil na převaze hostů. Mrázek chvílemi odolával jen s vypětím všech sil a s notným štěstím. V 56. minutě po rohovém kopu zabránil dvěma dobrým střelám a po následném dalším rohu ho zachránila tyč. V 62. minutě opět po stejné standardní situaci odolal spršce střel a Schubertova dorážka zamířila zblízka mimo. V 64. minutě Tvaroha na lajně obešel protihráče, přihrál Valentovi na roh vápna a ten s pomocí teče konečnĕ Mrázka překonal! Byl to Valentův pátý gól ve čtyřech zápasech.

Dobrovický tlak postupně gradoval. Novák našel dlouhým centrem na zadní tyči Bernáta, ten z první přestřelil. Hrálo se téměř výhradně na chrudimské obranné půli. Zápas dospěl do velkého smutného finále v 88. minutě. Tvaroha z hloubi pole rozehrál přímý kop a Soběslav hlavičkou zaslouženě vyrovnal! Pomezní sudí ale zahlásil ofsajd a regulerní gól nebyl uznán! Tento výrok lze vysvětlit jedině totální nekompetentností pomezního a nebo jeho zlým úmyslem.

Chrudim udržela tři body, přestože po většinu utkání byla herně poměrně marná. Podržel ji jedině gólman Mrázek a v klíčových chvílích trojice mužů, kteří by měli dohlížet na spravedlivý průběh hry. Dobrovičtí se musejí s touto podpásovkou rychle vyrovnat, už ve středu odpoledne totiž hostí Králův Dvůr.

MFK Chrudim - FK Dobrovice 2:1

Branky: 12. a 52. Štoček - 64. Valenta

Sestava: Slavík - Novák (79. Boček), Lukáš, Soběslav, Tvaroha - Hurka - Valenta, Březina (59. Osvald), Vajgl (59. Bernát) - Volf (85. Šidlo), Schubert

FK Dobrovice