Český Brod - FK Dobrovice

25.05.2022 Kategorie: Tým A

SK Český Brod B - FK Dobrovice 2:1 (1:0)

V rámci 27. kola zajížděli dobrovičtí na půdu nedalekého Českého Brodu. Dobrovičtí chtěli opět navázat na vítěznou vlnu a zapomenout na předchozí nezdary. Bohužel tuto šňůru naopak prodloužili a už čtyři zápasy po sobě nevyhráli a navíc vždy prohráli o jedinou branku. Do utkání vstoupili lépe domácí, doplněni několika hráči z A - týmu. Už ve 2. minutě ohrozili branku domácí po centru z levé strany, který odvrátil Vrána na velké vápno, kde z voleje vystřelil Palečko těsně vedle branky. V 5. minutě po rohovém kopu přišlo ohrožení domácí svatyně, ale Volf mířil hlavičkou těsně vedle tyče. O několik málo chvilek vytěsnil Exnerovu střelu zpoza vápna Kocmich na břevno. Aktivní Ceccarelli, který patřil k nejlepším na hřišti, dělal velké problémy obráncům, kdy se uvolnil po další svižné akci na levé straně a poslal míč skrz celé malé vápno na zadní tyči, ale Krombholz přestřelil. Poté převzala iniciativu Picava a ve 29. minutě si přetažený centr vzal Vrána a poslal zpět do vápna nádherným centrem na Pečínku, který překonal hlavou Lopku 0:1. O pár okamžiků mohlo být veseleji, kdyby Tomíček místo střely přes obránce zvolil přihrávku na volného Kučeru, který by střílel do odkryté branky. Za necelých pět minut opět Ceccarelli přihrával pod sebe na velké vápno na Kocourka a ten vysoko přestřelil z dobré pozice. V 36. minutě se dostal ke střele Exner, ale Kocmich jeho střelu v klidu kryl. Do konce poločasu zkoušel ještě štěstí dvakrát Michal Sedláček, ale ani jedna střela ze střední vzdálenosti neměla gólové parametry. Do druhého poločasu vstoupili dobrovičtí s cílem přidat branku a dorazit soupeře. V 54. minutě zkoušel štěstí Vrána křižnou střelou, ale Lopka si s ní poradil. V 56. minutě přišla další velká šance hostů, kdy Kořínek si vyměnil míč s Michalem Sedláčkem na velkém vápně a druhý jmenovaný mířil svou střelou na zadní tyč, kterou Lopka vytěsnil na tyč. Známé pravidlo nedáš, dostaneš se ukázalo v 59. minutě, kdy Krombholz po rychlém brejku proměnil svůj únik podél Kocmicha 1:1.  O pět minut později se ocitl ve velké šanci Volf po příhře Machů, ale Lopka ho vychytal tváří v tvář. V 69. minutě našel Kořínek Volfa na velkém vápně, ten si míč zpracoval a z dobré pozice přestřelil. V 73. minutě přišel trest, kdy domácí podnikli po standardní situaci opět rychlý brejk, Ceccarelli se uvolnil na levé straně a přihrávkou pod sebe našel Zimmermanna a ten ranou prostřelil Kocmicha. Dobrovice se hnala za vyrovnáním a v 90. minutě se jí to mohlo podařit. Kořínek vystihl přihrávku, přihrál Cigánkovi, který postupoval sám a před vápnem předal míč Volfovi, ten svou přihrávkou našel na zadní tyči volného Korce, který trestuhodně přestřelil. V posledních vteřinách utkání mohl ještě Miňovský navýšit vedení, ale přehodit Kocmicha se mu nepodařilo. Vzápětí rozhodčí Mižič ukončil utkání a domácí se mohli radovat z cenného vítězství.

Příští týden v sobotu 4.6. přivítáme na domácí půdě TJ Sokol Nespeky. Utkání začíná od 17:00.

SK Český Brod B - FK Dobrovice 2:1 (0:1)

Branky: 59. Krombholz, 73. Zimmermann - 29. Pečínka

FK Dobrovice: Kocmich - Vrána (78. Cigánek), Marek Sedláček (C), Novotný (78. Korec), Pečínka - Volf, Kučera, Machů (69. Zelinka), Michal Sedláček, Kořínek - Tomíček (46. Novák)

SK Český Brod B: Lopka - Krombholz (89. Vymazal T.), Hanzl (C), Kohout, Čičatka (75. Miňovský) - Exner, Šťastný, Kocourek (90. Dušek), Palečko, Ceccarelli - Zimmermann