Z Turnova jsme přivezli všechny tři body

01.09.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí na soupeře vlétli jako urvaní a už ve 4. minutě šli do vedení. První varování v podobě nebezpečné hlavičky po rohovém kopu nevzali domácí dost vážně, po odehrání míč rychle ztratili, ten se vrátil zpět k rohovému praporku a po centru Rudolfa Šídlo hlavou otevřel skóre. Hostů bylo nadále plné hřiště, domácí chvíli nepodrželi míč. Turnovský Bojčuk mohl podruhé inkasovat opět z hlavičky Šídla, pěknou technickou střelou Miškovského nebo hlavou Volfa.

Domácí se z dobrovického kolotoče oklepali až po půl hodině hry, ale dopracovali se jen k šanci Bernáta, který v rohu vápna oklamal Golovka a vystřelil mimo, a k nepřesné hlavičce Douglase po rohovém kopu. Když už to skutečně vypadalo, že se Turnov dostává do zápasu, udeřili Dobrovičtí podruhé. Vodičkův rohový kop zužitkoval hlavou Váňa.

O osudu zápasu nadobro rozhodl divoký úvod druhé půle. Na konci nenápadné rychlé akce po levém křídle napřáhl v rohu vápna Rudolf a jeho střela zapadla za Bojčukova záda. Ihned po rozehrávce domácí snížili. Jejich hráč dostal míč mezi obránci a tváří v tvář Bartošovi uspěl. Jenže za další 2 minuty to bylo znovu o 3 góly a ke všemu na hřišti o jednoho domácího hráče méně. Šídlo poslal na steč Volfa, ten uviděl v náběhu Miškovského a toho už dokázal vracející se Chlumecký zastavit jedině faulem. Domácí stoper si tím vysloužil červenou kartu a pokutový kop proti svému týmu, který bez zaváhání proměnil Volf.

Prakticky rozhodnutý zápas se dohrával v obranné půli oslabeného domácího mužstva, ovšem bez větších gólových příležitostí. Až v 74. minutě dal Turnovským jiskru naděje dlouhý Bojčukův odkop, který Homola odehrál nešťastně protihráči na nohu. Zkušený dobrovický stoper se v rozhodujícím okamžiku rozhodl zatáhnout za záchrannou brzdu, sudímu nezbylo, než srovnat počet hráčů na obou stranách, a domácímu tahounovi Papouškovi než proměnit nařízenou penaltu.

Ve zbývajícím čase už ale zaujala pouze hlavička dobrovického debutanta Synka, která se otřela o břevno Bojčukovy brány, takže konečné skóre 2:4 znamená zisk 3 bodů pro Dobrovici. Ta se v tabulce posunula již na druhé místo, bod za vedoucí Ústí nad Orlicí. Následující víkend si Dobrovičtí namísto divize střihnou prestižní utkání 3. kola Poháru České pošty proti prvoligovému Baumitu Jablonec.

Stanislav Chmela

FK Pěnčín-Turnov - FK Dobrovice 2:4

Branky: 48. Bárta, 74. Papoušek (pen.) - 4. Šídlo, 37. Váňa, 47. Rudolf, 52. Volf (pen.)

Dobrovice: Bartoš - Golovko (67. Bém), Homola (74. Č.K.), Váňa, Šídlo - Rudolf (70. Cigánek), Osvald, Patočka, Vodička (64. Vajgl) - Volf (78. Synek), Miškovský (55. Suk)

Turnov: Bojčuk - Finklár, Chlumecký (51. Č.K.), Novotný, Beníšek - Obžera (46. Bárta), Djika Douglas (85. Moravec), Kunst, Bernát - Papoušek, Hamulák (52. Tvrdý)

Rozhodčí: Kapoun

FK Dobrovice 21.10.