Z Táborska přivezli první venkovní výhru!

25.10.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice od 8. června, tedy už šest venkovních zápasů v řadě, nezvítězila na soupeřově hřišti. Kde jinde, než na půdě posledního týmu soutěže, měla tuhle černou sérii přerušit? Táborské béčko, za které nastoupili bývalí dobrovičtí hráči Tomáš Froněk v útoku a Filip Hňup v bráně, bylo ale silným protivníkem a ještě deset minut před koncem o gól vedlo!

Dobrovice začala výborně, už v sedmé minutě otevřela skóre. Na konci rychlého útoku Valenta zleva odcentroval a Volf dorazil míč do brány. Jenomže hned po rozehrávce Dobrovičtí dovolili vyrovnat. Brankář se nedohodl se stoperem a Kostka mohl skórovat do prázdné brány. Zbytek prvé poloviny utkání, hrané v husté mlze, byl bojovný a především od domácích spíše opatrný. Nebezpečné byly jen dva hostující protiútoky, oba zakončené ne dost přesně, první Volfem a druhý Valentou.

Deset minut po začátku druhé půle šli domácí poprvé do vedení. Střelu zprava ještě Bartoš vykryl, vyražený balon ale Kostka pohotově uklidil do poodkryté brány. Jenže domácí radost měla skoro stejně jepičí život, jako ta dobrovická v úvodu duelu. V 58. minutě přilétl do jejich šestnáctky centr, prodloužen spadl k noze Munzara a jeho střela i s dotykem brankáře prošla do sítě.

Po vyrovnání měla chvíli Dobrovice velkou převahu. Místo aby toho využila a dala třetí gól, sama ho dostala. Přímý kop Kučery zleva z prostoru mezi autovou čarou a hranicí šestnáctky trefil přesně nabíhajícího Turka a Bartoš neměl šanci zasáhnout.

Hostům se pak nedařilo dosáhnout souvislého tlaku, takže na mysli fanoušků se pomalu kradly černé myšlenky o neúspěšné venkovní sérii, která asi neskončí už nikdy. Závěr zápasu ale, stejně jako před týdnem, patřil Dobrovickým. S vyrovnáním tentokrát ani nečekali tak dlouho. V 80. minutě vyslal Valenta pohotový a přesný, na zpracování ale náročný centr. Volf si s ním poradil, z běhu sklepnul letící míč do sítě!

Utkání dospělo ke čtyřminutovému nastavení. Jen vteřiny před jeho vypršením byl dobrovický útok zastaven faulem na Osvalda nějaké dva tři metry za hranicí vápna. Přímý kop se tečován odrazil od břevna k Volfovi, který dorážkou zkompletoval hattrick a rozhodl o dobrovické první venkovní výhře sezóny!

V dalším kole desátá Dobrovice v sobotu od 14:30 hostí šestý Převýšov.

FC MAS Táborsko B - FK Dobrovice 3:4
Branky: 8. a 55. Kostka, 72. Turek – 7., 80. a 94. Volf, 58. Munzar.
Sestava: Bartoš – Novák, Skuhravý, Lukáš, Tvaroha, Hurka (69. Vajgl), Munzar, Soběslav, Osvald, Valenta, Volf (94. Miškovský).

FK Dobrovice
FK Hořovicko