Z Hlinska jsme body nepřivezli a stále čekáme na první výhru

23.08.2022 Kategorie: Tým A

FC Hlinsko - FK Dobrovice 3:1 (2:1)

Po domácí remíze a prohře ve středečním poháru proti Ústí nad Labem jsme zakončovali anglický týden na půdě vedoucího celku divizní skupiny z velké dálky FC Hlinsko. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a hned v 1. minutě po pasu Marka Sedláčka na Kocourka, který si míč prvním dotykem dobře připravil a vystřelil, Doležal v brance vytěsnil jeho střelu na roh. Poté jsme zahráli několik rohů během pár minut, ale další ohrožení branky přišlo až v 7. minutě, kdy rohový kop Krále mířil na zadní tyč a volný Michal Sedláček vystřelil a Doležal s pomocí tyče vytěsnil na další roh. Domácí byli zaskočeni aktivitou a prvních 15 minut se nedostali na útočnou polovinu, bohužel jsme z tohoto tlaku nevytěžili přímé ohrožení branky. Ve 22. minutě přišel sedmý či osmý rohový kop, který zahrával Michal Sedláček na zadní tyč, k míči se dostal Pečínka, ten míč vrátil a Kohout využil zmatků ve vápně a vstřelil míč za záda Doležala - 0:1. Po půlhodině hry se dostali už domácí do hry a hned z první střely na branky se trefil Pilný do šibenice z dobrých 30 metrů a nedal Bartošovi šanci - 1:1. Bohužel tento stav nevydržel dlouho a domácí předvedli ve 40. minutě povedou svižnou akci po naší levé straně, kdy Šejvl vyvezl míč a okolo Klaina si narazil s Křižákem, který předložil míč na přední tyči Kapangovi, který překonal Bartoše střelou na zadní tyč - 2:1. Tento stav vydržel dokonce prvního poločasu. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivněji než soupeř a hned v 50. minutě Bičiště vybojoval míč pro Kohouta, ten si míč potáhl a zasekl na hranici velkého vápna a jeho střela mířila jen velmi těsně tyče. Za necelé dvě minuty si našel míč Michal Sedláček a vyměnil si míč s Kohoutem a jeho střela skončila opět na tyči. Domácí poté hru srovnali a už nás do dalších šancí nepouštěli. Až v 74. minutě přišla chyba v naší rozehrávce a Zelinka zfauloval před vápnem domácího záložníka. Míč si postavil Pilný a trefil se přes zeď opět téměř do šibenice a nedal opět Bartošovi šanci - 3:1. Dokonce zápasu domácí vyprodukovali několik střel zpoza vápna a střílených centrů ze strany, ale vše pochytal s klidem Bartoš. Bohužel my jsme se už nedostali k přímému ohrožení branky a tak stále čekáme na první výhru v divizi.

Za týden v sobotu 27.8. přivítáme na domácí půdě od 17:00 SK Vysoké Mýto, které skončilo v minulém ročníku na 2. místě a tak nás nečeká rozhodně nic lehkého.

Branky: 35., 74. Pilný, 40. Kapanga - 22. Kohout

FK Dobrovice:  Bartoš (C) - Hubač (74. Tomíček), Marek Sedláček, Pečínka, Klain - Kocourek, Král (88. Kučera), Horák (64. Zelinka), Bičiště (74. Korec) - Michal Sedláček (64. Herzán), Kohout

FC Hlinsko: Doležal - Nevola, Šejvl, Zelenka (C), Zub (52. Holec) - Klika (64. Severa), Mayer (80. Hlouš), Portyš, Pilný, Křižák - Kapanga (80. Kejík)