Vstup do divizní sezóny nám nevyšel

11.08.2022 Kategorie: Tým A

TJ Dvůr Králové - FK Dobrovice 2:0 (2:0)

První divizní zápas v tomto ročníku jsme zajížděli na půdu tradičního soupeře ze Dvora Králové, který se zachránil v minulé sezóně v posledním kole. Poslední vzájemný zápas se odehrál na jaře 2015, kdy jsme Dvůr porazili 1:3. Tuto výhru si mohl pamatovat už jen brankář Bartoš. Teď už k utkání. Hned ve 2. minutě mohl domácí útočník vstřelit branku, ale svou hlavičku namířil těsně vedle pravé tyče. Dobrovičtí měli míč více na svých kopačkách, ale přímé ohrožení branky nepřicházelo. V 11. minutě přišel pro nás z ničeho nic trest. Dlouhý míč z poloviny soupeře, kdy Vitebský prodloužil míč na Suleimaniho, ten proklouzl za Vránovi záda a dokázal přehodit vybíhajícího Bartoše - 1:0. V 15. minutě vyzkoušel Bartošovu pozornost Riley, ale nenachytal ho. První šance dobrovických přišla ve 27. minutě, kdy Kučera uvolnil Nováka na pravé straně, ten našel uvnitř velkého vápna Michala Sedláčka, ale střela mu nesedla a vystřelil nad. Těsně před koncem prvního poločasu běžela 42. minuta, kdy přišla další chyba v zadních řadách Picavy, kdy dlouhý odkop domácího brankáře nechali dvakrát prodloužit a toho využil Suleimani a bohužel opět přehodil Bartoše - 2:0. Dobrovičtí měli velmi těžký úkol před sebou a to smazat dvoubrankové manko z prvního poločasu. Pohyb a práce s míčem byla zcela odlišná a hýřili jsme aktivitou, ale bez kýženého efektu. Domácí se ve druhém dějství dostali jen párkrát za půlicí čáru a Bartošovu branku neohrozili ani jednou. Dvůr pozorně bránil v 9 lidech a do plné obrany se bylo těžké prosadit. Až v 80. minutě jsme rozehráli standardní situaci, kdy k odraženému míči na velkém vápně se dostal Horák, ale jeho střela šla vysoko nad. Další závar přišel o pár minutek později, přesněji v 84. minutě a k propadnutému míči po autovém vhazování se dostal Marek Sedláček, ale mířil také nad. Těsně před koncem se ocitl ještě Tomíček v šanci a mohl tak zdramatizovat úplný závěr utkání, ale vystřelil vedle. Zápas tímto výsledkem skončil a tak musíme zabrat doma proti rezervě druholigové Chrudimi v sobotu od 17:00.

TJ Dvůr Králové - FK Dobrovice 2:0 (2:0)

Branky: 11., 42. Suleiman Ibrahim

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Pečínka, Vrána (46. Kocourek), Marek Sedláček, Klain (73. Horák) - Novák, Kučera (46. Tomíček), Bora, Michal Sedláček (69. Král), Kohout - Herzán

TJ Dvůr Králové: Matula – T. Picha, Prokš, Hospedales, M. Hruška – Močkovský – Riley (58. Machač), Reichl (85. Zivr), Suleiman (58. Bína), Allen – Vitebský (76. M. Hrubý)