Vltavín odjel s prázdnou

04.10.2016 Kategorie: Tým A

Čtrnáctá Dobrovice přivítala šesté Loko Vltavín, i přes postavení v tabulce ale nebyla považována za outsidera. Oba kluby totiž zatím letos bodují takřka výhradně v domácím prostředí. A tato statistika se potvrdila. Ač bylo utkání opticky vyrovnané, skončilo výrazným vítězstvím Dobrovice.

Modro-bílým se podařil přesný opak toho, co ve středu v Písku - tentokrát neinkasovali rychlý gól, ale sami jej vstřelili. Už ve čtvrté minutě dostal Hurka na kraj velkého vápna zpětnou přihrávku a polostřelou - polocentrem trefil přesně vzdálenější růžek Pávkovy brány. Přestože v následujících minutách měli hosté chvílemi mírnou převahu, k ničemu kloudnému se nedopracovali a ve třicáté minutě za to pykali. Hurka si kličkou řekl o faul, přímý kop sám rozehrál a z nějakých 25 metrů poslal míč přes zeď podruhé do sítě!

Ve 39. minutě se hosté poprvé dostali k vážnému ohrožení domácí brány, Pozníčkova střela na konci rychlého útoku po levé straně se ale nevešla pod břevno. Místo toho si Lokáda do šatny odnesla ještě třetí pohromu. Dobrovičtí hosty vyšachovali parádní rychlou souhrou na jeden dotek. Tvaroha dal Munzarovi a jeho centr na zadní tyči Vajgl sklepl ze vzduchu do sítě.

Trenér Vltavína zareagoval trojicí střídání, odnesl to i ex-dobrovický gólman Pávek. Jeho náhradník Roušal se v 55. minutě blýsknul vychytaným nájezdem Osvalda, kterého ale obránce vytlačil mimo ideální pozici, a v 68. minutě zastavením Tvarohovy bomby, za kterou stála chyba hostujícího obránce.

Dobrovičtí potom trochu zapomněli hrát. Neprobudila je ani 75. minuta, kdy jen nečinně sledovali, jak postupně dva hráči Vltavína v dobrých pozicích promáchli skákavý balon, Podzimek do třetice už se ale trefil, Bartoše přízemní střelou pořádně protáhnul a vyražený balon ještě Maruš poslal nad prázdnou bránu. Dvě minuty na to už domácí tolik štěstí neměli. Přímý kop odvrátili, ale hosté zůstali u míče a Pejša z hranice vápna trefil parádně.

Drama ale Hejnův tým nepřipustil. Vzápětí zahrozil útokem Osvalda s Novákem, jehož skákavou střelu Roušal tak tak vytěsnil na roh. Ten ještě hosté odvrátili, Munzar ale vyslal Volfa za obranu a ten Roušala propálil.

Bartoš potom vychytal další příležitost Pejšy a na druhé straně se po zazmatkování Roušala zjevil v šanci Valenta. Účet dne ale sečetl a podtrhl až Bernát. Soběslav mu hlavou sklepl přímý kop a Bernát tváří v tvář brankáři zavěsil pod víko.

Dobrovice má 14 bodů, tedy stejně jako týmy na desátém až čtrnáctém místě, a díky skóre je jedenáctá. V sobotu od 10:30 hraje na půdě čtrnáctého Benešova.

FK Dobrovice - FK Loko Vltavín 5:1
Branky: 4. a 31. Hurka, 43. Vajgl, 80. Volf, 90, Bernát - 77. Pejša
Sestava: Bartoš - Novák, Skuhravý, Lukáš, Tvaroha - Hurka (71. Bernát), Munzar (90. Toman), Osvald (81. Valenta), Sobĕslav, Vajgl (65. Březina) - Volf (88. Boček)