Ve druhém přípravném utkání si dobrovičtí spravili chuť proti diviznímu nováčkovi z Velkých Hamrů

22.01.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Velké Hamry 5:1 (2:1)

Ve druhém přípravném utkání v zimní přípravě  čekal A mužstvo v sobotním odpoledni ambiciozní divizní nováček skupiny C  FK Velké Hamry. Hosté se představili na boleslavské umělé trávě zejména v prvním poločase ve výborném světle, kdy jejich hru dokonale režírovali hráči Rudolf s Linkou a kdy promarnili několik dobrých příležitostí. Hned ve 3. minutě vybojoval míč u postranní čáry domácí Valenta,  centrem do vápna našel Volfa, ten ještě prodloužil na Miškovského, který dal hlavou na zadní tyč a poslal Dobrovici do vedení. V 5. minutě si po kombinaci ze středu hřiště vybojoval míč agilní Valenta a šel ze strany sám na branku hostí, jeho tutovku bohužel gólman hostí skvěle chytil. Poté zahrozili hosté, když po faulu Vajgla zahrávali standardní situaci z pravé strany, ale střela Linky z 25 metrů šla metr vedle levé tyče Bartošovy branky. V 15. minutě vybojoval míč na půlce hřiště Volf, skvěle uvolnil Valentu, který šel opět sám na branku, ale bohužel jeho střela hostující branku pouze o centimetry minula. V 17. minutě šli hosté po kombinaci do přečíslení a jejich následnou ránu z 25 metrů vytáhnul domácí Bartoš z pod břevna na roh, po kterém se hostům podaří dostat k odraženému míči, další centr do vápna projde celým dobrovickým brankovištěm až na zadní tyč na zcela neobsazeného  Černého, který srovná stav utkání. Po inkasované brance opět domácí hráči převzali iniciativu a ve 24. minutě po faulu na Žaloudka kopal standardku Petrlák, ale jeho rána z 25 metrů šla nad branku hostí. Ve 30. minutě se opět skvěle uvolnil Valenta , jeho ránu z 28 metrů pod břevno hostující brankář pouze vyrazil před sebe a následnou dorážku Miškovského zastavila tyč hostující branky. Ve 35. minutě se opět dostal po centru Valenty do vápna Volf a jeho rána skončila na břevně. Ve 38. minutě po autovém vhazování se dostal k míči Petrlák, který se skvěle uvolnil ve vápně a posunul Valentovi, který zakončil na zadní tyč, hostující gólman Kobachidze opět skvěle vyráží, ale na dorážku Miškovského je již krátký.
Po vystřídání několika hráčů do druhého poločasu na oboch stranách se nejlépe ve středu hřiště zorientuje ve 48. minutě Tvaroha, skvěle uvolní Fotra, který perfektním dloubáčkem přehodí vyběhnuvšího hostujícího brankáře na 3:1. Poté v 50. minutě po centru do vápna sklepne skvěle míč na velkém vápně Sodoma Valentovi, který ranou z první orazítkuje spojnici hostující branky. V 65. minutě hosté zazmatkují v obraně a jejich nedorozumění v rozehrávce chytře potrestá Sodoma, který perfektním dloubáčkem přehodí hostujícího brankáře a zvýši již na 4:1. Následně hosté na pár minut převezmou míč do své moci a vytvoří si několik dobrých příležitostí k brankovému zakončení, ale domácí Bartoš v brance všechny hostující pokusy skvěle zneškodní. V 81. minutě po rychlé kombinaci na jeden dotek po ose Bernát - Osvald - Tvaroha zakončuje posledně jmenovaný na zadní tyči pod břevno na konečných 5:1.

V dalším přípravném utkání se utká FK Dobrovice ve středu 23. 1. od 18 hodin na umělé trávě mladoboleslavského stadionu s předním celkem juniorské ligy FC Slovan Liberec U21.
Branky: 3. Miškovský, 38. Miškovský, 48. Fotr, 65. Sodoma, 81. Tvaroha - 18. Černý
FK Dobrovice 1. poločas: Bartoš - Novák, Murárik, Malý, Vajgl - Valenta, Žaloudek, Petrlák, Klain - Volf, Miškovský.
FK Dobrovice 2. poločas: Bartoš - Novák (60. Kovach) - Murárik, Routek, Klain - Fotr, Tvaroha, Osvald, Bernát - Sodoma, Valenta (60. Kopecký)
Připraven: Dařina
Absence v utkání: Petlička, Soběslav

FK Velké Hamry:  Kobachidze - Štětkář, Černý, Šidlo, Dorničák - Vencbauer, Linka, - Žitka, Rudolf, Vítkovič - Radzinivičeus
Ve 46. minutě střídali: Barcuch, Kováčik, Šedý, Macháček, Kratochvíla, Jiříkovský, Dědek.