Semily se u nás pokusí o první letošní výhru

05.09.2012 Kategorie: Tým A

Semily byly ještě před pár lety jedním z nejmenších měst, kde se hrála třetí nejvyšší liga. Klub z devítitisícového města v krkonošském podhůří zažíval na počátku nového tisíciletí nejúspěšnější období své historie, fotbalu se tam však dařilo vždycky. SK Semily byl založen už v roce 1904 a po téměř celou svou historii patřil mezi nejlepší krajské celky. Po druhé světové válce se s ním FK Dobrovice potkala v Pelikánově Severočeské župě, zahrál si dokonce kvalifikaci o tehdejší II. ligu a později se obvykle pohyboval mezi divizí a krajským přeborem.

Během čtyř a půl let v ČFL v jeho dresu nastoupilo několik fotbalistů z Mladoboleslavska a mezi nimi také dnes dobrovičtí beci Lukáš Tuma a Jan Vladyka, ten již tehdy jako stabilní člen stoperské dvojice. Slavné období klubu skončilo dost neslavně, když přišel o sponzora a z finančních důvodů musel ukončit působení ve třetí lize uprostřed sezóny 2004/2005. Další rok načal v kraji s hráči původního B-týmu a letos se již poosmé ve své historii probojoval do divize.

Zatím to však stále není to, na co jsou nejspíš semilští pamětníci zvyklí. V prvních třech zápasech nedali jejich borci ani gól a vytěžili jen dvě bezbrankové remízy. Až na počtvrté dokázali skórovat, a to hned třikrát, proti Pardubicím z toho ale nakonec opět byla jen remíza. Za 3 body jim tak patří 12. příčka.

Jak známo, naši začali mnohem lépe. Minulé utkání v Ústí nad Orlicí však prohráli 0:2, trápeni rozrůstající se marodkou. Stále chybí útočníci Miškovský, Bulíř a Čech. Gába však již před týdnem nastoupil a Tuma, který nedohrál, by měl být taktéž připraven. V sobotu 8. září v 17 hodin na Městském stadionu Dobrovice se těšíme na vaši podporu!

 

Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: