V sobotu hostíme SK Rakovník, poslední tým tabulky

28.03.2012 Kategorie: Tým A

Záchranářské starosti měl náš nejbližší soupeř už loni. Po famózní jarní jízdě se mu ale podařilo celkem v klidu zachránit a dá se čekat, že o to samé se pokusí i letos.

SK Rako Rakovník je totiž klub s velkou tradicí a poměrně úspěšnou historií. Byl založen už v roce 1903, na přelomu dvacátých a třicátých let se účastnil 2. nejvyšší ligy v republice (ze stejného období pochází jeho tradice žlutomodrých dresů inspirovaných prý švédskou reprezentací), nejúspěšnější časy v moderní historii zažíval v 80. a 90. letech, kdy hrál ČFL, a ještě před dvěma lety, v sezóně 2009-2010, se účastnil divize.

Hned první rok v krajském přeboru měl ale co dělat, aby se zachránil. Podařené jaro, díky kterému se mu to podařilo, jsme už zmínili. Jedním ze strůjců tohoto loňského úspěchu byla i tehdejší čerstvá posila, Peruánec Guadelupe Cabezas Andres, přezdívaný Endy, který za našeho sobotního soupeře válí dodnes. Letos dal sice teprve 4 góly, ale z toho 3 padly v prvních dvou jarních utkáních. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Pucholt, který má zatím na kontě 6 zásahů. Další výraznou postavou týmu je Marek Isteník, 32letý zkušený útočník, který dokonce v dresu Slavie okusil 1. ligu a několik sezón hrál v Karlových Varech ČFL. Jeho start však není pravděpodobný, protože si v minulém kole zranil stehenní sval v zápase s Českým Brodem, který rakovničtí prohráli 0:2. V předchozích dvou jarních kolech ale brali body po výhře nad Louňovicemi a po remíze s regionálním sokem z Nového Strašecí.

Trenér Českého Brodu po předcházejícím zápase kvitoval útočnou hru rakovnických a poslednímu celku tabulky vysekl poklonu, když jej označil za nejtěžšího soupeře, s jakým se dosud na jaře jeho tým utkal. Můžeme proto doufat, že Rakovník k nám nepřijede betonovat, ale že uvidíme pěkné utkání a hodně branek. A že většina, ne-li všechny, padnou do sítě protihráčů. Utkání začíná v sobotu v 16:30.

Další zápasy, které nás budou o víkendu enormně zajímat, se odehrají v Libiši a v Kutné Hoře. Už v sobotu v 10:15 začíná klání, ve kterém Sokol Libiš, 5. tým tabulky, přivítá SK Český Brod, 2. tým tabulky, na jehož postup zajišťující pozici ztrácíme jediný bod. Libiš v minulém kole jen remízovala 1:1 v Louňovicích, protože ač domácí téměř do ničeho nepustila a sama měla moře šancí, nedokázala využít víc než jednu. Třeba se jí to na domácím hřišti podaří lépe a o nějaký ten bodík našeho momentálního úhlavního soupeře obere.

Lídr tabulky Sparta Kutná Hora v minulém kole také brala jen jediný bod, když nečekaně nedokázala vstřelit gól na hřišti Dobřichovic. Tentokrát se pokusí spravit si chuť na hostech z SK Úvaly, kteří jsou ale čtvrtí, jen dva body za námi, v minulém kole v již zmiňovaném utkání porazili SK Rakovník a na podzim navíc i Kutnou Horu, takže se jistě nevzdají zadarmo. Na výsledek tohoto zápasu si počkáme do nedělního večera, začíná v 16:30.

-sch-

FK Dobrovice