V Domažlicích odvrátili debakl, prohru nikoliv

20.10.2015 Kategorie: Tým A

Utkání v Domažlicích nemělo jasného favorita, oba celky dělil v tabulce jediný bod. Prvá půle byla opravdu vyrovnaná, po obrátce ale domácí čtyřmi góly zápas rozhodli a hosté už dokázali jen snížit.

První šanci měli domácí, Roubalova hlavička ale zamířila nad břevno Bartošovy brány. Potom začali tempo diktovat Dobrovičtí. Osvald po sklepnutí Sodomy vystřelil metr vedle, Krystan vybojoval a táhl přečíslení tři na dva, zakončil jej sám a nepřesně a do opuštěné brány se nevešel ani Kotyzův dalekonosný pokus o nachytání vysunutého brankáře Šimana. Ve 34. minutě hlasitĕ zahřmělo na druhé straně, když Došlý hlavou prodloužil centr na Fořta, který sice krásně trefil šibenici, ale podle nesprávného mínění pomezní sudí Žákové se nacházel v ofsajdu. Stejnou chybu si později Žáková ještě nejméně jednou zopakovala i v neprospěch Dobrovice. Poločas ukončila šance z Plzně zapůjčeného Vůcha, který Bartoše dloubnutím překonal, ale míč včas dostihl a odkopl Janošík.

V úvodu druhé půle se po chybě domácí rozehrávky řítil na Šimana Bernát, zakončením se ale nevešel pod břevno. Místo toho otevřel skóre domažlický Došlý, který zužitkoval přihrávku skrz vápno od Fořta. Vyrovnat záhy mohl ve skluzu Bernát, k Osvaldově polopřihrávce polostřele ale nedoklouzal včas. Po hodině hry prodloužil Fořt hlavou centr Mužíka a Vůch zvýšil domácí vedení. Hosté se museli hnát dopředu a vzadu nechávali okénka. Třetím gólem toho využil Fořt, který zády k bráně převzal Došlého míč, otočil se s ním okolo obránce a neomylně zakončil.

V 74. minutě se konečně trefili i Dobrovičtí, autor gólu Just byl ale podle pomezní Žákové v ofsajdu a gól uznán nebyl. Stejně jako v prvé půli zde Žáková udělala evidentní chybu. Aby toho nebylo málo, tři minuty na to nebyl ze stejného důvodu uznán také gól Volfa, tentokrát se ale snad o tĕsný ofsajd jednat mohlo. Další dobrou šanci Dobrovice odvrátil Šiman a domácí pak přidali čtvrtý hřebíček, když se po nenápadné akci zboku trefil Mužík.

Dobrovičtí nesložili zbranĕ ani za stavu 0:4. V 85. minutĕ srazil obránce Volfův centr k noze Bočka, který pak mĕl dost času zblízka trefit šibenici. A dvĕ minuty před koncem prošel Krystanův přímák k Volfovi, který z otočky snížil na 4:2. Na obrat už ale bylo pozdĕ. Dobrovice poprvé prohrála o více než jeden gól a klesla na třináctou příčku. Nyní ji čeká nedĕlní derby v Benátkách a poté ve středu a v sobotu dvĕ domácí utkání.

Jiskra Domažlice - FK Dobrovice 4:2

Branky: 52. Došlý, 61. Vůch, 69. Fořt, 84. Mužík – 86. Boček, 88. Volf

Dobrovice: Bartoš – Patočka, Hruška, Váňa, Janošík – Rudolf (60. Boček), Kotyza (58. Just), Osvald, Krystan, Bernát (73. Březina) – Sodoma (56. Volf)

Domažlice: Šiman – Matějů, Chocholoušek, Bauer, Beránek (83. Nerad) – Vůch, Čada, Roubal (63. Braun), Mužík Došlý (85. Špírek) – Fořt (85. Hradecký)

Rozhodčí: Štefan – Hádek, Žáková. Diváků: 200.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne