Výhra v Byšicích poslala Dobrovici do 3. kola poháru SKFS

05.11.2021 Kategorie: Tým A

TJ Byšice - FK Dobrovice 2:3pp (2:0)

Dobrovičtí nastoupili do zápasu 2. kola poháru SKFS ve značně obměněné sestavě včetně pěti dorostenců a veteránů Antoše s asistentem Tůmou v základní sestavě. První poločas měli více míč na kopačkách dobrovičtí, ale góly stříleli pouze domácí. V prvních deseti minutách byl dvakrát v dobré pozici Korec, jednou pálil do obránce před sebou a podruhé nad branku. Poté přišla první velká šance domácích, kdy po levé straně se uvolnili a následný centr na velké vápno našel svého spoluhráče, který pálil z voleje vysoko nad. O několik málo okamžiků později kopali domácí standardní situaci, kterou hosté odvrátili, ale pouze před velké vápno, kde domácí záložník vystřelil z voleje a trefil spojnici tyče s břevnem. Poté byla hra často nepřesná, jelikož stav hřiště odpovídal ročnímu období. Ve 30. minutě po autovém vhazování na levé straně se domácí hráč dostal přes Antoše a poslal přizemní centr od brankové čáry, kde na přední tyči hráč pustil míč na zcela volného spoluhráče uprostřed branky, který už neměl problém vsítit gól - 1:0. Ve 34. minutě bylo pro dobrovické ještě hůř. Střelu z velkého vána Kocmich ještě vyrazil, ale před dobíhajícím Macháčkem už nedokázal Antoš včas zakročit a zvýšil tak vedení - 2:0. Před koncem prvního poločasu se dostali hosté do velkého tlaku, ale bohužel většina střel ztroskotala na obětavých obráncích nebo skončila mimo branku.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. V 55.minutě se hosté konečně dočkali po centru již unaveného Tůmy za obranu, kde skvěle míč zalepil Jakub Durna a prostřelil domácího brankáře - 2:1. Poté se na hřišti přiostřilo především ze strany Byšic, zákroky na Jakuba Nováka a Petra Durnu které byli doslova na kriminál, bohužel byli odměněni pouze žlutou kartou se tak a po zákroku na již zmiňovaného Petra Durnu se strhla strkanice, do které se nesmyslně zapojil i domácí trenér, který málem uškrtil půlku dobrovického kádru i s realizačním týmem a poté vyzýval i na souboj ještě v tu chvíli na lavičce sedícího Bartoše. Po tomto incidentu se hra zklidnila a přinesla několik šancí domácích a nekolik šancí nedotažených pro hosty. Všechny šance domácíc zakončili nepřesně nebo zakročil Kocmich avšak jednou musel za Kocmicha zaskočit na brankové čáře Tůma. Dobrovičtí si nechali vyrovnání až na úplný konec zápasu, kdy v 92. minutě kopal Zelinka standartní situaci z pravé strany a náhradní brankář Bartoš zaskakující v útoku byl jasně faulován a domácí se jen divili, že rozhodčí může zapískat i v 92.minutě oprávněnou penaltu, kterou sám faulovaný s přehledem proměnil. Rozhodčí po několika okamžicích ukončil normální hrací dobu a šlo se do penaltového rozstřelu, kterou postupně proměnili Ištok, Durna J., Durna P., Zvěřina a jako poslední brankář Kocmich, který i zároveň chytil penaltu ve 3. sérii a tak dobrovičtí postupují do čtvrtfinále, které se odehraje až na jaře příštího roku.

TJ Byšice - FK Dobrovice 2:3pp (2:0)
Branky: 30. Zrnič, 34. Macháček – 55. Durna, 92. Bartoš z pen.

FK Dobrovice: Kocmich – Durna P., Tůma, Ištok, Antoš – Kopecký (46.Novák), Machů (46. Klain), Kučera(46.Zelinka), Durna J., Zvěřina, Korec (61.Bartoš).
TJ Byšice: Hnízdil - Kmeťo, Vála, Šteiner, Dvořák (49. Tumbas) - Zrnič (52. Lauda), Prejsa, Majzler (69. Svačina), Macháček (56. Priatka), Prieložný (83. Vlček) - Novotný.

FC Slovan Liberec "B" 2
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0