Trenér Vladimír Sedláček je zatím s výsledky klubu spokojený

05.12.2017 Kategorie: Tým A

Vladimír Sedláček v létě přebíral mužstvo po Petru Hejnovi, který dovedl Dobrovici z divize do České fotbalové ligy a pod jehož vedením bavila Dobrovice ofenzivním fotbalem, při kterém ale také inkasovala velké množství branek. Po čtyřech letech bylo také cítit, že mužstvo potřebuje nový impuls. Jak se trenéru Sedláčkovi první půlrok na lavičce fotbalistů z města cukru vydařil a jak sám své působení zatím hodnotí?

Dobrovice v 17 zápasech získala 28 bodů a po devíti odehraných kolech se dokonce vyhřívala na vynikající druhé příčce třetiligové tabulky za suverénním lídrem z Chrudimi. „Začátek jsme měli vynikající, ale také jsme hráli proti soupeřům z druhé poloviny tabulky. V závěru, když pominu Benešov, šlo o soupeře z popředí. Aniž bych se chtěl i při velké vyrovnanosti soutěže někoho dotknout, jejich kvalita prostě byla lepší,“ hodnotí dobrovický lodivod. Mimochodem, právě lídrovi z Chrudimi dobrovičtí na podzim připravili jednu z pouhých dvou porážek, když ji dokázali doma porazit v poměru 1:0 brankou Davida Miškovského. „David je stále osobností, ikonou, srdcařem a patriotem dobrovického klubu. V létě už chtěl končit, ale oslovil jsem ho a chtěl na něm tým hodně postavit. Tým byl už od minulého trenéra dobře poskládaný, doplnili jsme to jen třemi čtyřmi hráči. Většinou jde o mladé a perspektivní hráče, proto jsem k nim chtěl někoho se zkušenostmi jako je David. David je férový a vynikající kluk do kabiny. Kluci za ním jdou. Do osy zkušených hráčů patří také brankář Bartoš, který v Dobrovici chytá už dlouho, střelec Marek Volf nebo Pavel Tvaroha. Až na Miškovského, kterému je už třiatřicet, jsou všichni v produktivním věku. To je dobré nastavení i do budoucna.

V Dobrovici bohužel bývalo zvykem, že se o pauze měnila velká část kádru a poté bylo pro tým složité se na začátku soutěže sehrát. Naposledy v létě klub měnil trenéra i manažera a přišli noví hráči. Vladimír Sedláček si proto pochvaluje, že v tomto ohledu se dá čekat poklidná zima. „Jsem zastáncem konsolidace, nechceme dělat v kádru žádné velké změny. Dojde ke změně maximálně dvou hráčů, aby změn nebylo tolik jako v minulosti. Zatím máme potvrzené odchody Davida Skuhravého a Josefa Eliáše, kterým končí hostování a ani z jedné strany není zájem o jeho prodloužení.

Co trenérovi na podzim u některých hráčů trošku v některých utkáních chybělo, byla větší bojovnost a nasazení. „Hráči mají v Dobrovici slušné podmínky a někdy mi připadají trošičku uspokojení,“ říká Sedláček a zázemí klubu sám kvituje. „S vedením klubu je velmi dobrá spolupráce, hodnotí výsledky v podzimní části kladně. Sportovním manažerem je Petr Lukáš, bývalý vynikající hráč a velmi dobrý člověk. Kluci ho berou, protože s ním hráli. Například Míra Routek, který u nás hostuje ze Slavie, vedle Petra Lukáše výkonnostně vyrostl a hraje stabilně stopera.“

Klub se oproti loňskému ročníku umístil po podzimu o pět pozic výš, na sedmé příčce. Je tedy vedle klubového vedení spokojený i sám trenér? „I když na cíle moc nejsem, ten náš – být ve středu tabulky – jsme splnili,“ říká Sedláček, a zároveň dodává, že si uvědomuje, že potvrdit sedmou příčku i na jaře bude těžký úkol. „Myslím, že všechna mužstva zespoda budou chtít se svým postavením něco udělat. Nemůžeme tak rozhodně být v klidu. Ale kromě Převýšova hostíme všechna mužstva ze spodku tabulky na domácím stadionu, což by pro nás mohla být určitá výhoda. Bude pro nás důležité, abychom se co nejdříve dostali do klidu a abychom lidi bavili fotbalem.“

A kdo podle Sedláčka bude okupovat čelo tabulky? Vydrží spanilá jízda Chrudimi i na jaře? „Chrudim v soutěži dlouhodobě prokazuje kvality. Mají na to zázemím i kvalitou dobře poskládaného kádru. Vidím je za hlavního favorita, byť ani Vltavín a Domažlice neřekly poslední slovo a promluvit do toho klidně mohou i Zápy.

TJ Slovan Velvary 0
SK Benešov 2