Tomíček sestřelil Poděbrady hattrickem za pouhých 9 minut

24.04.2022 Kategorie: Tým A

FK Bohemia Poděbrady - FK Dobrovice 1:3 (1:0)

Dobrovičtí zakončovali anglický týden zápasem v Poděbradech. K utkání vyrazili bez trenéra Murárika, který je nemocný a s hráči na lavičce (Cigánek, Miškovský R.), kteří už skončili s fotbalem, ale kvůli velké marodce byli nuceni oprášit kopačky. Zápas začali dobrovičtí aktivněji, ale paradoxně v 5.minutě po rohovém kopu, který hosté odvrátili až na půlící čáru, kde Kořínek ztratil míč a rychlý brejk hostů zakončil Knobloch a překonal Bartoše - 1:0. Poté přišla pasáž, kdy se dobrovičtí nedokázali dostat do šancí a když už se v nějaké ocitli, tak šanci na úspěch překazil praporek pomezního sudího. V 25. minutě domácí poslali dlouhý míč za obranu, který chtěl Vrána hlavou poslal Bartošovi, ale hostující Novák jeho úmysl přečetl a postupoval sám na Bartoše, který jeho pokus skvěle vychytal. Poté přišla 20minutová pasáž, kdy hra byla nepřesná z obou stran. Domácí se prezentovali dlouhými míči na vysokého Herzána nebo rychlého Nováka. Hosté pro změnu nebyli dostatečně důrazní a kvalitní v předfinální a finální fázi. Ve 44.minutě měl na kopačce vyrovnaní Korec, kdy centr Prskavce přizdvihl na přední tyči Tomíček a zcela osamocený Korec na zadní tyči napálil míč pouze do brankáře Václavíka. Do druhého poločasu měli rozhodně dobrovičtí borci co zlepšit. Po necelých 30vteřinách se po pěkné kombinaci Prskavce a Volfa se na pravé straně ocitl v šanci Novák, který vyslal bombu a golman Václavík fantasticky vytěsnil míč nad. Ve 48.minutě pro změnu na levé straně Korec s Michalem Sedláčkem vybídl Pečínku, který svým přízemním centrem našel Tomíčka a ten už si věděl rady - 1:1. V 54. minutě si převzal Michal Sedláček míč od stoperů a z hloubi pole vyslal Nováka, ten utekl zraněnému Voříškovi a jeho střílený centr nadvakrát Tomíček dotlačil do branky - 1:2. Domácí nedokázali reagovat a za další tři minuty vykopával míč Bartoš od branky, Volf hlavou prodloužil a Tomíček uháněl sám na brankáře a poslal míč podél vybíhajícího Václavíka - 1:3. V 59. minutě velmi aktivní Novák poslal další centr do vápna, v souboji Korce a obránců vypadl míč k Tomíčkovi, který mohl vstřelil svůj další gól, ale trefil pouze nohy Václavíka. V 64. minutě vystihl Novák malou domů a před vybíhajícím Václavíkem stihl míč posunout, ale míč minul jen těsně branku. Poté se domácí prezentovali především dlouhými míči na Herzána, kterého hostující obrana uskákala a dobře pohlídala. V 71. minutě zahrávali domácí rohový kop, kde domácí útočník se dostal před Pečínku a hlavičkoval na branku. Bartoš musel vytasit skvělý reflexivní zákrok, na zadní tyči ještě dobíhal Herzán, ale v těžké pozici hlavou přestřelil. Poslední vážnější šance zápasu měli domácí, která přišla v 82. minutě po rychlém brejku, kdy Bora vyslal Nováka, ten zakončoval z úhlu na zadní tyč a Bartoš musel rychle na zem, aby jeho pokus kryl. Zbytek zápasu se odehrál bez šance a hosté dokráčeli k zaslouženému vítězství po zlepšeném výkonu v druhém poločase.

Příští týden v sobotu 30.4 dobrovičtí přivítají Tuchlovice na domácím hřišti od 17:00 h., které v tomto kole porazili vedoucí Velim.

FK Bohemia Poděbrady - FK Dobrovice 1:3 (1:0)

Branky: 5. Knobloch – 48., 54. a 57. Tomíček

FK Dobrovice - Bartoš(C) - Zelinka (15.Prskavec), Vrána, Sedláček Marek, Pečínka - Novák J., Kořínek (61.Kučera), Sedláček Michal (78.Cigánek), Korec (85.Miškovský R.) - Tomíček, Volf

FK Bohemia Poděbrady  - Václavík – Kubánek, Suchánek, Hněvsa, Voříšek (57. Havránek)– Knobloch(C), Bora, Martínek, Brabec (86. Orestis) – Novák M., Herzán