TJ Svitavy - FK Dobrovice

18.03.2013 Kategorie: Tým A

Druhé jarní kolo svedlo dohromady sousedy v tabulce; páté Svitavy hostily šestou Dobrovici. Dojem z jasného slunečného dne kazil ledový vichr, který dul stejně zostra, jak na sebe vlétly oba týmy. Po úvodní pětiminutovce, kdy měli navrch domácí, přidali na obrátkách i hosté a brzy vsítili úvodní gól. Brankář Bartoš vyslal dlouhý vysoký míč, který prošel přes chybujícího domácího stopera, na hranici velkého vápna s ním správně nenaložil ani gólman Ehrenberger, bývalá opora dobrovických, dotírající Ansuma jej pohotově přiklepl zpět nabíhajícímu Miškovskému a ten jej krásným obloučkem uklidil do sítě.

Hned z následující akce se k velmi podobnému zakončení dostal futsalový reprezentant Belej, bránu však netrefil. Zbytek poločasu hosté pozorně bránili a několikrát vystrčili růžky, resp. růžek Ansumu, žádná šance se však neujala. Až v závěru prvního dějství zasvitla naděje i domácím, několik příležitostí spálili, ale tu úplně poslední už využili. Belejův centr přesně našel nabíhajícího Brůnu, který střelou zblízka k tyči nedal Bartošovi šanci.

Do druhého poločasu poslala Dobrovice pozměněnou sestavu, na stoperu nahradil Hnízda Tuma a krajního záložníka Čecha Kořínek. Dobrovická snaha vrátit vedení na svou stranu byla blízko úspěchu v 54. minutě, kdy Patočka nastřelil tyč, či o deset minut později, kdy na konci rychlého protiútoku Miškovský trefoval prázdnou bránu, bohužel pro hosty však z příliš ostrého úhlu.

Trest za spálené šance přišel v 83. minutě. Patočka na vlastní půli nešťastně ztratil balon, domácí hráč jej ihned poslal mezi stopery nabíhajícímu útočníku Svobodovi a ten poslal míč neomylně podél gólmana do sítě. Svým jedenáctým zásahem sezóny se dotáhl na dobrovického Ansumu na čele tabulky střelců divize C.

Dobrovice se vrhla do útoku a v 87. minutě byla velmi blízko vyrovnání. Vladykův dlouhý nákop nastartoval rychlonohého Ansumu, ten přesprintoval několik obránců, na opětovné nedohodě Ehrenbergera s jeho stoperem vytěžil míč a poslal jej přímo doprostřed odkryté svitavské brány. Zdánlivě neodvratnému však šťastnou hlavičkou zabránil vracející se Novák.

Ani závěrečný závar už změnu skóre nepřinesl a hosté tak z duelu bohatého na šance vyšli bodově naprázdno. Po 17. kole jim patří 8. příčka a čekají je dva domácí zápasy, první z nich v sobotu 23. března od 15 hodin proti pardubickému béčku.

Trenér Jiří Maruška zápas okomentoval takto: "Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v 8. minutě jsme skórovali. Soustředili jsme se na naši hru a drželi soupeře daleko od naší brány. To se nám dařilo, ale pak přišla ve 45.minutě hrubka v rozestavení a soupeř toho hned využil. Druhá půle přinesla zajímavý fotbal, ve kterém jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si jasné brankové příležitosti. Bohužel pro nás jsme v zakončení nenašli potřebný klid. Zápasy jsou o gólech a těch dal soupeř víc, a proto vyhrál."

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

TJ Svitavy 2:1 FK Dobrovice
J. Ehrenberger – J. Novák, Kroulík, Ptáček, Šplíchal – Seidler (90' Urban), Čížek (61' Filip), Paděra, Brůna, Belej – Svoboda (88' Kovář) Diváků:
300
Bartoš – Jiránek (87' Mrklas), Vladyka, Hnízdo (46' Tuma), Zbončák – Cigánek, Gába, Patočka, Čech (46' Kořínek) – D. Miškovský, Ansuma
Branky: 45' Martin Brůna, 83' Ivo Svoboda
Branka: 8' Miškovský