Jabloneček ubránil remízu

30.09.2013 Kategorie: Tým A

Dobrovice se v osmém kole potkala s dalším nováčkem soutěže a nastoupila proti němu ve stejné sestavě, která minulý týden vyprovodila Železný Brod čtyřgólovým přídělem. Zato Jabloneček, jak je Jablonci nad Jizerou fanoušky přezdíváno, vyrukoval hned s pěti změnami a všechny je obstarali hráči prvoligové juniorky Jablonce nad Nisou.

Hrál se oboustranně atraktivní, kombinační fotbal. První větší šanci si vypracovali domácí díky souhře tří Peltových junáků; akci založil Skwarczek, Štemberk se přes dva protihráče prosadil k ostrému centru a ten usměrnil skluzující Ledecký, Kanaval ale na dvakrát bránu uchránil. Hosté na sebe upozornili zprvu nesměle nepřesnou hlavičkou Váni po rohovém kopu a poté hodně důrazně střelou Froňka po Cigánkově centru, která rozezněla břevno. Domácí se nechali inspirovat a jen chvíli poté po rohovém kopu Paldus taktéž trefil horní tyč.

Poprvé se skóre pohnulo ve 32. minutě po další spolupráci mladíků Baumitu. Akci rozjel na pravém křídle Štemberk a jeho přesný centr na zadní tyči přetavil v gól Vodička. Na Dobrovických bylo znát velkou touhu po vyrovnání, která se však zprvu projevovala spíše nervozitou. Zadařilo se až v poslední minutě prvého poločasu. Domácí stoper kontroloval dlouhý dobrovický míč mířící do autu, hbitý Froněk jej ale o balon obral, vyslal do vápna perfektní centr (sudí v tu chvíli neukončil předčasně poločas, jak se v soutěžích FAČR občas stává), který našel naskakujícího Golovka a bylo srovnáno.

Hned po změně stran se ke střele zblízka dostal Froněk, bránu ale netrefil. Picava měla míč na kopačkách a domácí držela na jejich obranné půlce, k výraznější šanci se ale dlouho ne a ne dostat. Naopak, v 62. minutě měl Kanaval štěstí, když domácí útočník Rudolf zblízka nastřelil jen jeho nohy. Dobrovičtí zaznamenali několik střel ze střední vzdálenosti, nejblíže gólu byla ta Osvaldova, Farský se ale vyznamenal. V 67. minutě po dalším dobře zahraném rohu hlavičkoval ve slibné pozici Boško, bránu ale netrefil.

K čemu se dlouho schylovalo, přišlo v 77. minutě. Farský první střelu kryje, jím odražený balon se ale dostane k volnému Kořínkovi a ten rozvlní síť domácí brány. Podle rozhodnutí sudího se ale jedná o ofsajd a gól neplatí. Zbylé minuty utkání už domácí ubrání a zápas tak skončí dělbou bodů. Dobrovice i po osmém kole drží výborné třetí místo, dva body za vedoucím Ústím nad Orlicí. Příští zápas sehraje v sobotu 5. října od 16 hodin na vlastním stadionu s Turnovem, tedy s další prvoligovou farmou. V turnovských dresech letos kromě libereckých mladíků řádí také bývalí ligisté Petr Papoušek a Tomáš Janů.

Stanislav Chmela

TJ Sokol Jablonec n. Jiz. 1:1 FK Dobrovice
Farský - Helm, Šilhán, Karásek, Barcuch - Štemberk (61. Povr), Krystan, Skwarczek (78. Hrbek), Vodička - Paldus (61. Rudolf), Ledecký Diváků:
210
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko, Patočka (86. Vladyka), Osvald, Cigánek (74. Kořínek) - Froněk (58. Boško), Miškovský D. (90. Bartoš)
Branka: 32. Vodička Rozhodčí: Šob, Tryzna, Hanousek Branka: 45. Golovko

fotogalerie na stránkách NaseJablonecko.cz