Dobrovice v Jablonci dominovala

22.03.2015 Kategorie: Tým A

V Jablonci nad Jizerou Dobrovičtí nepřipustili další bodovou ztrátu. Souboji mužstev, která z úvodních jarních kol mnoho nevytěžila, jasně dominovali a po zásluze si připsali vítězství.

Lehce pozměněná sestava dala zapomenout na nešťastný vstup do předešlého utkání. Naopak, hned z prvního útoku rozvlnila soupeřovu síť. Rudolfově dorážce Volfova sóla ale předcházel zdvižený praporek pomezní sudí. Hosté potom zatlačili domácí mužstvo před jeho bránu. Zahrozili Volf, bojující po přímém kopu na zadní tyči, Krystan, který z voleje poslal odražený balon těsně nad břevno, a několikrát Patočka, střílející i plavmo hlavičkující zpoza velkého vápna. Několik dalších útočných akcí zastavil opět mávaný ofsajd, takže výrazná převaha přicházela vniveč. Nervozitu ale zahnala akce ze samého závěru poločasu. Volf dostal nalevo míč do trháku, poslal ho vzduchem křižně do vápna a na zadní tyči do brány dorazil Osvald.

Obraz hry se mnoho nelišil ani po změně stran. Cigánek, který střídal s kolenem laborujícího Homolu, sebral míč a prošel středem až před bránu, jeho střelu gólman vyrazil ke Kubelkovi, který z voleje z úhlu přestřelil. V 54. minutě Janda po rohu slavil první gól v modrobílém dresu, jeho radost ale podruhé v utkání utnul pomezní rozhodčí. Navýšit náskok se tak podařilo až Šidlovi v 58. minutě, který zdařile ztečoval Cigánkův přímý kop. Oba aktéři si spolupráci zopakovali v 65. minutě, kdy Cigánek rozehrál rohový kop a Šidlo hlavou zblízka stanovil konečné skóre na 3:0 pro hosty z Dobrovice.

Benátky doma porazily třetí Trutnov 1:0 i díky sporně neuznané vyrovnávací trefě z poslední minuty. Náskok Dobrovice tak zůstává ve výši dvou bodů. V příštím kole do města cukru zavítá osmý Turnov.

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou - FK Dobrovice 0:3

Branky: 45. Osvald, 58. a 65. Šidlo

Dobrovice: Pávek - Janda (89. Golovko), Homola (46. Cigánek), Váňa, Šidlo - Rudolf, Krystan, Patočka, Osvald (84. Vajgl), Kubelka (87. Suk) - Volf (80. Synek)

Jablonec: Repáň – Štemberk, Karásek, Braun, Kozel – Krejčík, Houser (60. Chropůvka), Povr, Dorničák (75. Dressler) – Kuhn, Helm.

Rozhodčí: Aubrecht. Diváků: 210