Zaslouženě otočili utkání v Živanicích

16.09.2013 Kategorie: Tým A

Zápas čtvrtého na půdě třináctého začal lépe pro domácí hráče. Už ve třetí minutě potrestali nedůraz Nováka, který se u rohu nechal obehrát Krolopem a jeho centr přetavil Herzán perfektní křižnou střelou v úvodní gól. Živaničtí byli ze začátku aktivnější a připsali si ještě několik pološancí, ale dlouho jim převaha nevydržela. Už ve 23. minutě po rohovém kopu rozvlnil síť Miškovský, pro předchozí hraní rukou se ale vyrovnání ještĕ nekonalo. Dvě minuty na to se domácí Klátil objevil sám před Kanavalem, ten ale jeho pokus vyrazil do boční sítě. A to bylo ze strany Živanic na hodně dlouho vše.

Zato před jejich svatyní se už blýskalo. Froněk na levé straně prošel přes dva obránce, jeho míč se po teči dalšího protihráče dostal k Osvaldovi a ten prostřelil domácího gólmana Vízka. Ve 35. minutě pro změnu na pravé straně obešel dva Živanické Golovko, jeho centr obránce odhlavičkoval k Patočkovi, ten přiklepl Osvaldovi a jeho střela tentokrát s přispěním tečujícího obránce opět zaplula do sítě.

Druhá půle už jasně patřila jen hostům. Patočkova střela prošla těsně nad břevnem a Vízek tam vytáhl i pokus Miškovského. Nejlepší dobrovický střelec dosavadních kol se prosadil až v 72. minutě, kdy za Vízkova záda zapadl jeho padáček. Jen pět minut na to byl Osvald blízko zkompletování hattricku, když trefil spojnici tyče a břevna. Picava měla jasnou převahu, ojedinělou domácí šanci Krejčíka zmařil dobrým zákrokem u tyče Kanaval. Vykřičník za čtvrtou letošní dobrovickou výhrou udělal v poslední minutě střídající Boško, který hlavou přesně tečoval Cigánkův přímý kop.

Dobrovice se posunula na třetí místo a ze všech týmů divize C má nejlepší skóre. V sobotu 21. září od 16:30 hostí dalšího nováčka, tým Železného Brodu.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

TJ Sokol Živanice 1:4 FK Dobrovice
Vízek – Novotný, Kabeláč, Ferčák, Mocanu – Buriánek (58. Krejčík), Herzán, Gorol, Krolop, Hofman (85. Černík) – Klátil (75. Rydval) Diváků:
130
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko (87. Tuma), Patočka, Osvald (89. Vladyka), Zeman (62. Cigánek) - Miškovský D. (77. Boško), Froněk (86. Kořínek)
Branka: 3. Herzán
Branky: 28. a 35. Osvald, 72. Miškovský, 90. Boško