TJ Kunice - FK Dobrovice 3:2

24.01.2013 Kategorie: Tým A

Kunice: Tefour, Radačovský, Štancl, Preisler, Příhoda, Skála, Skála II, Němeček, Jiskra, Vilám, Koubek, střídali: Čelůstka, Ilko, Balšánek, Kordiak, Tafat, Dvořák, Veselý

Dobrovice: Kratochvíl - Zbončák, Bým, Vladyka, Jiránek - Mrklas, Cigánek, Gába, Kořínek - Miškovský, Čech, střídali: Bulíř, Beran

Branky: 2x Miškovský - 2x Tafat, Balšánek

První velkou šanci měly Kunice, když šel Vilám sám na Kratochvíla, který ale vyrazil na břevno. Do vedení se tak dostala Dobrovice, která ve 24. minutě zužitkovala rohový kop přesnou Miškovského hlavičkou. Soupeř pak do druhého poločasu poslal hráče své nejsilnější sestavy. Jenže už v 50. minutě mohlo být pro favorita ještě hůře. Miškovský šel sám na kunického brankáře a zastaven byl stržením k zemi. Zákrok hodný červené však rozhodčí nepotrestal ani žlutou kartou. Trest pro Kunice tak přišel až v 62. minutě, kdy se znovu Miškovský, znovu po rohu a znovu hlavou trefil na 2:0.

Jenže ani dvougólové vedení nakonec nestačilo. Jen 4 minuty po druhém dobrovickém gólu snížil povedenou ranou zpoza hranice velkého vápna Balšánek. V předchozím zápase s Pískem vedla Dobrovice ještě v 82. minutě a tentokrát držela nadějný výsledek ještě o tři minuty déle, do přesné Tafatovy střely z malého vápna. A dokonání zmaru pro Dobrovici přišlo v 90. minutě, kdy se znovu trefil Tafat a sudí vzápětí ukončil utkání.

Další zápas Dobrovici čeká až příští neděli, tedy 3. února od 13 hodin proti Kladnu, hraje se znovu na vyšehradském stadionu.

Stanislav Chmela, Dominik Vítek

FK Dobrovice