TJ Dvůr Králové n.L. - FK Dobrovice

12.08.2012 Kategorie: Tým A

Novou sezónu jsme zahájili poměřením sil s pátým celkem loňské tabulky divize C. Tým hrajícího trenéra s ligovými zkušenostmi Doseděla si již před začátkem sezóny připsal dva velmi povzbudivé výsledky v Poháru České Pošty. Nejprve si poradil 4:0 s divizními kolegy z Nové Paky, poté vyřadil i třetiligový Převýšov a nyní se těší na prvoligovou návštěvu z Hradce Králové.

Hostující nováček soutěže nastoupil ochuzen o dvě významné opory. Zbončák laboruje se zády a Gába ještě stále nedoléčil achilovku. Jeho místo ve středu zálohy však zaujal Tomáš Cigánek, největší letní posila, záložník s mnohaletými prvoligovými zkušenostmi. Dalším nováčkem v základní sestavě byl Beran, mladý krajní záložník z jablonecké rezervy, jinak základní sestava odpovídala té loňské. Jen na lavičce zůstal talentovaný útočník Bulíř i záložní gólman Kratochvíl.

Dobrovičtí jakoby potřebovali několik málo minut na rozkoukání se v divizi. A těch několik minut stačilo domácím ke vstřelení úvodního gólu. Kruliš povedenou příhrávkou vyslal za obranu Řežábka, který si s naším vyběhnuvším Bartošem poradil chytrým lobem. Nedlouho poté si Dvoráci připsali další slibnou šanci, jejich střela ale byla tentokrát zblokována na roh. Naši první příležitost zaznamenal Ansuma ve 20. minutě, na tu ještě domácí odpověděli nebezpečnou hlavičkou a následnou dorážkou, která těsně minula naši bránu. Ve zbytku střetnutí se však významnější šance hromadily už jen na naší straně. Ještě v prvním poločase to byla především Čechova střela, která tečována skončila jen těsně vně tyčí domácí brány.

Druhý poločas přinesl ještě výraznější převahu Dobrovických. V 50. minutě se povedenou ale ještě ne gólovou ranou předvedl Vladyka a o čtyři minuty později už bylo srovnáno. Čech z voleje zavěsil pod břevno. Hosté se dál tlačili za ziskem tří bodů, nejblíže úspěchu v této snaze byl Ansuma, který však z těsné blízkosti přestřelil prázdnou bránu! Dobrovičtí tedy po závěrečném hvizdu museli litovat dvou bodů, které měli na dosah. Střetnutí však výrazně napovědělo, že mužstvo z města cukru nebude v divizi tahat za kratší konec provazu, a to ani v zápasech, před kterými si nenamastí svaly a neposnídá špenát.

Na sobotu 18. srpna se už v Dobrovici chystá velká sláva. Domácí otevření nové sezóny bude spojeno s velkým zábavným programem plným soutěží a dárků. Věřme, že nejen to, ale i posílený kádr slibující pokračování slibných výsledků, přiláká na náš stadion návštěvu hodnou divize a pomůže našim borcům k plnému bodovému zisku proti ambiciozním Svitavám.

TJ Dvůr Králové n. L. 1:1 FK Dobrovice A
Ulrych - Volf (56. Privara), Kruliš, Doseděl, S. Ježek - Kilevník, Podolník, Moník, Čenovský (69. M. Otradovský) - Klazar, Řežábek Diváků:
500
Bartoš - Tuma, Mrvík, Vladyka, Pečínka - Beran (60' Jílek), Patočka, Cigánek, Čech - Miškovský D. (80' Boško), Ansuma
Branka: 4' Řežábek
Branka: 54' Čech