Divná penalta sebrala Dobrovici výhru

05.04.2014 Kategorie: Tým A

Dvacáté divizní kolo zavedlo Dobrovici na pažit Dvora Králové, střetl se tedy druhý tým tabulky s čtvrtým. Na hřišti to ale spíše vypadalo, jakoby domácí bojovali o záchranu. Před vlastními fanoušky nechali hosty tvořit fotbal a opatrnou taktiku neopustili, ani když záhy inkasovali. Už v 7. minutě poslal Patočka kolmici za rozhozenou obranu a Křelina zleva prostřelil brankáře Ulrycha.

Po 10 minutách hry mohl dobrovické vedení zvýšit hlavičkující Vladyka, trefil ale Ulrycha. Ten byl o čtvrt hodiny později o chlup dříve u další kolmice pro Křelinu, poradil si i s pěknou střelou Osvalda a Křelinova křižná pro změnu těsně minula jeho bránu. Domácí se směrem dopředu moc nepředvedli. Těsně před pauzou v jediné jejich vážnější příležitosti celého zápasu hlavičkující hráč po rohovém kopu koníčkem netrefil bránu.

Ve druhé půli se hra trochu vyrovnala, šance se ale dál rodily pouze před domácí brankou. Vajglův centr sklepl Dudka mimo, po dalším centru se natahovali hned dva hostující hráči, ale velkou šanci nevyužili, a Vajgl zblízka opět trefil jen brankáře. A nepromĕnĕných šancí museli nakonec hořce litovat. Píše se 79. minuta, balon z dlouhého přímého kopu domácích odvrácen již míří ven z vápna, domácí hráč při pokusu vrátit jej před bránu nemotorně padá k zemi, sudí okamžitě pískne faul nejblíže stojícímu Novákovi a nařídí penaltu. Kanaval sice vystihne směr, na míč ale nedosáhne a dvorští fanoušci, kteří se celý zápas projevovali, jakoby utekli z místní ZOO, můžou propuknout v jásot.

O konečném výsledku rozhodl podivný omyl sudího Vrzala, Dobrovičtí si ale zápas zvrzali sami neproměněnými šancemi. Nyní již se musejí soustředit na příští kolo, v němž přivítají venku velmi silné a na jaře ještě neporažené Živanice.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

TJ Dvůr Králové n. L. - FK Dobrovice 1:1

Branky: 81. Podolník z penalty - 7. Křelina

Dobrovice: Kanaval - Novák, Váňa, Vladyka, Bém - Dudka (69. Golovko), Osvald (59. Cigánek), Patočka, Vajgl - Křelina (78. Froněk), Miškovský (84. Tuma).

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2