Tentokrát už Turnov nebude outsiderem

18.05.2013 Kategorie: Tým A

Na podzim byl pro nás Turnov outsiderem. Tehdy 14. celek tabulky, který navíc prohrál 4 zápasy v řadě, nás však dokázal doma porazit 1:2. Zatímco Dobrovice se z tehdejšího 6. místa postupně propadla až na nynější jedenácté, Turnov si o dvě příčky polepšil, je dvanáctý a ztrácí na nás jediný bod. Jarní zápas proto nebude mít jasného favorita ani outsidera.

FK Pěnčín-Turnov, klub z 14-tisícového města na severním okraji Českého ráje, kde se na počátku 90. let po tři roky hrála druhá nejvyšší soutěž, má pro jaro jasný úkol - udržet divizi. Během zimní pauzy přišel o zkušeného záložníka Bretta, z hostování v Semilech se však vrátil Ježek a po zranění Benek a Randák a během jara přišel z Hlavice gólman Kamisch. Osu mužstva, kterým si v minulosti prošli i dobrovičtí Patočka, Mrklas a Hnízdo, tvoří kromě zmíněného Ježka také bratři Hurtové či Josef Petřík. První dva zápasy po zimní přestávce tento tým prohrál s celkovým skóre 0:11, poté se však zvetil, ve zbylých 8 střetnutích uhrál 13 bodů při skóre 12:6 a alespoň jednou nohou vyšlápl ze sestupových vod. Doma se mu daří, ze 12 utkání před svým publikem jen 4x prohrál a na jaře ve čtyřech těchto zápasech 3x zvítězil při celkovém skóre 9:1. Zdá se, že hráče již tolik netrápí dřívější velký neduh - neproměňování vyložených gólových šancí. V minulém kole však turnovští prohráli na pardubické trávě 0:2.

Dobrovici se i po příchodu trenéra Stannera nedaří vzdálit sestupovému pásmu, 5 kol před koncem si na něj drží jen 5 bodů náskok. Výsledky se sice zlepšily, poslední zápas však znamenal domácí prohru o gól s Novou Pakou. Nyní je potřeba napravit domácí zaváhání a zabojovat v Turnově. Hraje se v neděli 19. května od 17 hodin.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice