Třetiligová Dobrovice je připravená na jaro!

01.03.2016 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice má za sebou náročnou zimní přípravu, během níž strávila týden na soustředění ve Špindlerově Mlýně a odehrála devět přípravných utkání. V nich sedmkrát zvítězila a dvakrát prohrála při celkovém skóre 34:10. Získala skalpy silných juniorských týmů obou pražských „S“, přičemž vítězství nad Spartou doplněnou čtyřmi hráči A-týmu (Konaté, Jiráček, Hybš, Mazuch) bylo obzvlášť cenné. Čtyřikrát přehrála divizního soupeře a výrazným rozdílem i celek z krajského přeboru, podlehla pouze dvěma účastníkům druhé ligy (Pardubice a Varnsdorf), a to vždy pouze o gól.

Mužstvo už po podzimu opustili Patočka, Kotyza, Hruška a Janošík a v průběhu přípravy odešli na hostování také Golovko a Dědek. Blízko odchodu byl též nejlepší třetiligový střelec podzimu Marek Volf, který se na testech v Příbrami uvedl gólem, nakonec se ale do prvoligového kádru neprosadil. V přípravných zápasech za Dobrovici nastoupilo jedenáct nových nebo staronových jmen, z nichž si nakonec důvěru trenéra Petra Hejna získalo pět hráčů: navrátilci Petr Lukáš a Ondřej Soběslav, kteří v posledních utkáních tvořili novou stoperskou dvojici, zkušený brankář Michal Drápela z Vlašimi, záložník Štěpán Hodač z juniorky Mladé Boleslavi a stejně mladý útočník Roman Artemuk z Bohemians 1905.

První mistrovské utkání jarní části sezóny je naplánováno na sobotu 5. března od 14:30. Pokud to počasí dovolí, Dobrovice na své půdě přivítá aktuálně druhý celek soutěže, MFK Chrudim.

Přípravné zápasy:

FKD – Pěnčín-Turnov (div.) 3:0, branky Bernát, Volf, vlastní