Třetí výhru v řadě zařídil jediný gól

03.11.2015 Kategorie: Tým A

Tři zápasy posledního anglického týdne podzimu přinesly Dobrovici tři výhry. Do třetice ale v soupeřově síti neskončily čtyři góly. Naopak, hosté ze Štěchovic byli po značnou část zápasu aktivnější a o osudu utkání rozhodla jediná branka.

Ta padla v deváté minutě. Hosté faulovali kousek za hranicí vápna a Martin Vajgl poslal míč z přímého kopu nechytatelně k tyči Sňozíkovy brány. První poločas potom pokračoval ve vysokém tempu, ale s mnoha nepřesnostmi na obou stranách a s mírnou převahou hostů. Domácí Sňozíka zaměstnali jen střelami z uctivé vzdálenosti (Kotyza a Just) a vyložené šance si nevypracovali ani hosté.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu. V 57. minutě dostal Osvald přihrávku do brejku, patrně do ofsajdu, který ale sudí pustili. Ze sóla ale nic nezískal, protože byl včas ubráněn. Chvíli na to vystřelil po rohovém kopu střídající Bernát, houšť těl ale nepropálil. V 69. minutě získali hosté možnost podobného přímého kopu, z jakého sami inkasovali, Švejdova střela se ale přesností té Vajglově nevyrovnala. Další přímý kop dvě minuty poté vyrazil Bartoš před sebe, Ciencala ale nezvládl zakončit. V 79. minutě měli hosté do třetice nebezpečnou standardku. Přímý kop z půlky byl hlavičkou prodloužen před bránu, kde osamocený útočník v těžké pozici poslal balon metr nad břevno.

V samém závěru se Dobrovice ubránila krátkému štěchovickému tlaku a v první minutě nastavení přidala alespoň jednu tutovku. Sodoma byl po několika vteřinách pobytu na hřišti vyslán autovým vhazováním do krátkého sóla, Sňozíka ale nepřekonal a sudí po chvíli zápas ukončil. Dobrovici chyběla přesnost a její hru nešlo s předchozími zápasy srovnat, nic to ale nemění na tom, že potřetí v řadě zvítězikla a drží osmou příčku. Další zápas sehraje v neděli od 14 hodin v Novém Bydžově.

FK Dobrovice - FK TJ Štĕchovice 1:0

Branka: 9. Vajgl

Dobrovice: Bartoš - Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Just (41. Rudolf) Patočka, Osvald (90. Sodoma), Kotyza (73. Miškovský), Boček (59. Bernát) – Volf (46. Krystan)

Štěchovice: Sňozík – Novák F., Busta, Švejda, Prosek – Golovko (86. Möglich), Jakobovský, Hřebeček (62. Hudec), Drobílek – Trnka (62. Cienciala), Laušman.

Rozhodčí: Haleš – Kazda, Tryzna. Diváci: 200.

FK Hořovicko 1
FC Olympia Hradec Králové 3