Vítězství gólem v nastavení

11.11.2013 Kategorie: Tým A

V souboji s neoblíbeným, tvrdě hrajícím soupeřem, z jehož půdy si letos tři body odvezla zatím jen vedoucí Nová Paka, se Dobrovice musela obejít bez zraněných gólmana Kanavala a záložníka Patočky, na jehož místo se z obrany posunul Váňa. Do základu tak poprvé v sezóně naskočili brankář Bartoš a stoper Vladyka.

V úvodu se tato sestava musela bránit, domácí však do žádné příležitosti nepustila, postupně se dostávala do hry a v 9. minutě už zahrozila hlavičkou Froňka, kterou domácí gólman Šimon chytil u levé tyče své brány. Nadále se hrálo na středu pole, s občasnými náznaky šancí na obou stranách, a ani jedno z mužstev si nevytvářelo delší úseky převahy. Největší šanci prvé půle si připsal Froněk ve 24. minutě, kdy dostal od Vajgla kolmici za obranu, ale lehce z úhlu trefil pouze dobře postaveného brankáře. Domácí se ukázali dvě minuty před pauzou střelou Váchy a prudkou dorážkou Vančury, prvou Bartoš kryje, druhá míří mimo.

Se změnou stran nasadila Picava vyšší tempo a domácí najednou nestíhali. Osvald sám před bránou dobíhal centr Froňka, jeho hlavičku gólman odvrátil na roh a z něho se ke dvěma střelám dostal Lukáš, leč hradbu těl nepropálil. Ani další dva závary ke gólu nevedly, takže hosté svou desetiminutovku nátlaku nevyužili a hra se opět vyrovnala. Velmi blízko úspěchu byla Picava v 79. minutě po rohovém kopu Vajgla, kdy Boško hlavičkou trefil břevno.

Poslední minuty hosté dohrávali přitlačeni před vlastní bránu. Běželo již nastavení, Vančura špatně zpracoval, Cigánek jej připravil o míč, Golovko vyslal na zteč Boška, ten si mazácky obhodil Tomíška a před dobíhajícím Skokanem odehrál Cigánkovi, který tváří v tvář gólmanovi zachoval pevné nervy a střelou k tyči strhl remízový duel na stranu Dobrovice. Tým z města cukru se udržel v tříbodovém závěsu za vedoucí Novou Pakou. Podzim zakončí v sobotu 16. listopadu domácím soubojem s předposledním Vysokým Mýtem.

Stanislav Chmela

 

Sparta Kutná Hora 0:1 FK Dobrovice
Šimon – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Franc – Vácha (80. Kroutil), Urban, Vančura, Wolf – Antoš (89. Vodička), Schwarz Diváků:
165
Bartoš - Novák, Lukáš, Vladyka, Bém - Golovko, Váňa, Osvald (73. Cigánek), Vajgl - Miškovský D. (87. Tuma), Froněk (67. Boško, 93. Kanaval)


Branka: 92. Cigánek

 

Foto Martina Mikulíková

celá fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
MFK Trutnov
SK Benátky n.Jizerou 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 3
vs.
Brandýs n. Labem 0

Naši partneři: