Sokol Lhota pod Libčany - FK Dobrovice

15.09.2012 Kategorie: Tým A

6. kolo divize přineslo souboj Dobrovice na půdě Lhoty pod Libčany, která se s jediným bodem a skóre 3:15 krčila na posledním místě tabulky. V minulém kole navíc Lhotečtí Sokoli dostali výprask 0:7 na hřišti pardubického béčka. Hosté se naopak od prvních kol pohybují v horních patrech tabulky, před zápasem byli čtvrtí, a předešlé utkání jim vyšlo, když doma bez nejmenších problémů porazili Semily 2:0.

Takto rozdané karty bohužel borcům z města cukru příliš nesvědčily. Hosté nezvládli úlohu jasného favorita, do utkání vstoupili velmi lehkovážně a již ve třetí minutě prohrávali po gólu Bednáře z trestného kopu. Bartoš si sice na míč sáhl, ale alespoň vytěsnit na roh jej nedokázal.

Dobrovičtí poté drželi hru převážně na půli domácích, k ohrožení brány se však ani zdaleka nedostali. Domácím dokonale vyšla taktika vycházející z pevné, důrazné obrany. Zkušenější a individuálně lépe vybavené hosty přehrávali důrazem v osobních soubojích a nesrovnatelnou aktivitou. Z hloupých chyb soupeře těžili brejky a byli produktivní. Ve 22. minutě po střele Polyakova z otočky ve vápně to bylo již 2:0. A ve 30. minutě po dalším trestném kopu dokonce 3:0, tentokrát z kopačky Friedla.

Dobrovičtí stáhli hru na tři beky, přesto si vypracovali všehovšudy dvě povšimnutí hodné příležitosti. Obě zakončoval Ansuma. Té první, ve 37. minutě, předcházelo jeho dobré zpracování dlouhého Bartošova výkopu a příhra na pravou stranu Gábovi, který následně vyslal prudký centr do pokutového území. Ansumovi ve střemhlavém letu chyběl možná decimetr, aby na bránu dokázal vyslat důraznější a hlavně přesnější hlavičku. Druhá šance přišla záhy po změně stran. Ansuma se opět po dlouhém odkopu dostal do slibné střelecké pozice, jeho dělovce se ale do cesty postavily brankářovy rukavice.

Hra bez náboje a dostatečné aktivity se postupně změnila v hru v křeči, která vyvrcholila v 84. minutě čtvrtým gólem Krátkého po nepovedené malé domů jindy spolehlivého stopera Vladyky a o tři minuty později pátým gólem Hegra, který využil zaváhání brankáře Bartoše.

Nervozitě hostů přispěl také výkon sudího, který se zpočátku poměrně početným dobrovickým fandům jevil nevyvážený, později oboustranně přehnaně přísný a zbytečně kouskující hru. Příčinu dobrovického kolapsu je však jednoznačně třeba hledat v laxnosti a naivitě jejích hráčů, jak konstatoval také trenér Jiří Maruška:

„Do zápasu jsme nastupovali jako favorit a bohužel hráči k tomu přistoupili lehkovážně. Přestože jsem hráče nabádal, aby nic nepodcenili a plně se soustředili, tak jsme do utkání nastoupili jako mistři světa a soupeř, který hrál absolutně jednoduchý fotbal plný důrazu v osobních soubojích, nás předčil úplně ve všem. Všude jsme byli druzí, bez pohybu a agresivity. Soupeř nás trestal za triviální chyby a byl velmi produktivní.

Bylo vidět, jak moc nám chyběl Patočka, který z osobních důvodů nemohl být s námi. Bohužel se projevuje naše marodka (Čech, Miškovský, Kořínek, Hnízdo, Jílek, Bulíř), hráči necítí konkurenci. Pořád je to příliš čerstvé, abych to mohl hodnotit s klidnou hlavou, ale doufám, že se brzo zapojí uzdravení hráči a já samozřejmě budu moct nasadit ty hráče, kteří budou mít chuť se o výsledek alespoň poprat.

Byli jsme moc nahoře a spadli jsme, jak se říká, na hubu. Doufám, že si to kluci uvědomí.Teď se ukáže pravá tvář tohoto mužstva a já pevně věřím, že kluci to zmáknou a začnou pěkně odspodu, tak jak jsme pracovali do této chvíle. Chtěl bych se omluvit našim fanouškům, kteří vážili cestu nás podpořit.“

Dobrovice se po této zasloužené lekci propadla jen o jednu příčku a je pátá za Kutnou Horou, která má pouze lepší skóre. Dosud druhý Dvůr Králové očekávaně prohrál na hřišti Jiren a na druhé místo se tak posunulo Mšeno. V sobotu 22. září od 16:30 hostí FK Dobrovice znovu celek z posledního místa tabulky, na které se propadl SK Holice. Věřme, že se tým poučil a tentokrát to již bude Picava, jak ji známe!

Sokol Lhota pod Libčany 5:0 FK Dobrovice A
Martinovský – Král, Drapač, Kábrt, Motyčka – Friedl, Hrabík, Jiřík, Ročín – Polyakov (67' Krátký), Bednář (79' Heger) Diváků:
150
Bartoš - Tuma (71' Beran), Mrvík, Vladyka, Pečínka - Cigánek, Gába, Bým, Zbončák - Ansuma, Boško
Branky: 3' Bednář, 22' Polyakov, 30' Friedl, 84' Krátký, 87' Hegr

Stanislav Chmela

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30