Brozanská ostuda

24.08.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovice prohrála na půdě posledního, který navíc minule rupnul 0:6 ve Štěchovicích a dosud nezískal ani bod. Ostuda to ale není pro Dobrovické, nýbrž pro domácí a bohužel dost hodně i pro celý český fotbal. Rozhodčí předvedli zoufalý výkon a pokud nebyli vedeni přímo zlým úmyslem, pak by měli navštívit lékaře a každopádně už na fotbal chodit jen jako diváci.

Brozany měly kuriózní a velmi šťastný vstup do utkání. Ve 2. minutě se dobrovický stoper Hruška nedohodl s Bartošem, chtěl odkopnout míč, napálil jej ale do hlavy dotírajícího Bendy, od které se balon odrazil za brankovou čáru. Dobrovičtí potom byli fotbalovější a v 15. minutě byli blízko vyrovnání, Kotyzovu ostrou hlavičku ale zastavil Vacho skvělým zákrokem. Za domácí kontroval Benda, který vystihl rozehrávku, ale v rozhodující chvíli podklouzl a poslal míč vysoko nad.

Zápasu ale nemělo dominovat ani jedno z mužstev, místo toho ho ovládli sudí. První velký kousek předvedli ve 40. minutě. Brozanští odvrací centr jen k noze Nováka, ten vystřelí a míč dvakrát lehce tečován zapluje za Vachova záda. Radost z Novákova prvního gólu v dobrovickém dresu ale záhy střídá zlost, když pomezní Martin Košan nesmyslně mává ofsajd. Novákův spoluhráč se v čase střely opravdu vracel z ofsajdového postavení, nijak se ale nezapojil do hry ani nestínil brankáři.

Další regulérní gól docílila Dobrovice po hodině hry a ten již byl sudím Jiřím Křížem uznán. Patočka výborně z dálky vypálil, Vacho míč vyrazil k noze Bočka a ten zblízka dorazil do brány. Jenže potom začalo přibývat diskutabilních výroků. Hráči, realizační tým i dobrovičtí fanoušci reklamovali na jedné straně neodpískané fauly, na druhé naopak odpískané přísně, často i otočené verdikty. Oba týmy se objevily v několika pološancích, zápas ale směřoval k remíze. Jenže v nastavení dostala soudcovská exhibice své šokující finále. Domácí dostali výhodu přímého kopu kousek za půlkou. Pro vysoký balon si v klidu vyskočil Bartoš, z obou stran ho ale ostře atakovali domácí hráči, oba zjevně bez snahy hrát míč, ten dvojnásobně faulovanému vypadl z rukou k Müllerovi, který už snadno strhl vedení na protěžovanou stranu.

Brozanští tak mohli oslavit první třetiligové body i vítězství. Samozřejmě pokud je nemrzelo, že jej dosáhli takto ostudným způsobem, který po právu odsoudilo i nemálo jejich vlastních fanoušků (např. na facebooku Sokolu Brozany nebo v diskuzi na webu vysledky.lidovky.cz).

Dobrovickým nezbývá, než kolegům popřát zlepšené výkony, které by příště stačily i na čestně dosažená vítězství, a především se soustředit na prestižní souboj, který je čeká v sobotu 29.8, kdy v 2. kole MOL Cupu přivítají stříbrný tým loňské 2. ligy FK Varnsdorf.

Dodatek (31.8.2015): Komise rozhodčích ŘKČ FAČR pozastavila po duelu ČFL Brozany – Dobrovice, kdy hosté reklamovali při rozhodujícím gólu Müllera na 2:1 faul na gólmana, delegace rozhodčím. Hlavní rozhodčí Jiří Kříž a asistent AR1 Martin Košan – zastaveny delegace na 5 kol v soutěži dospělých, delegát Michal Řezáč – zastaveny delegace na 5 kol.

Sokol Brozany - FK Dobrovice 2:1

Branky: 2. Benda, 92. Müller - 61. Boček

Dobrovice: Bartoš – Novák (46. Boček), Hruška, Patočka, Vajgl – Rudolf, Osvald (88. Just), Krystan, Bernát (80. Janošík) – Volf (69. Sodoma), Kotyza (84. Březina)

Brozany: Vacho – Bittengel, Uka, Olejník, Hrubý – Figr (86. Grunert), Pelikán (63. Stehlík), Cibulka, Šollar (58. Vlasák) – Müller, Benda - Kříž, Košan, Pastyřík