Upracované vítězství nad posledním

23.04.2013 Kategorie: Tým A

V zápase 22. kola byla Dobrovice jasným favoritem. Jak by ne, proti Holicím je letos favoritem každý. S velkou ztrátou poslední tým tabulky byl však nakonec mnohem vyrovnanějším soupeřem, než by Dobrovickým bylo milé.

Oproti povedenému domácímu zápasu s Lhotou pod Libčany nastoupil tým z města cukru s jedinou změnou v sestavě – do útoku se vedle Ansumy postavil Boško, který v prvních třech jarních zápasech béčka vstřelil 8 gólů.

Domácí hned ve třetí minutě vyrobili velkou hrubku. Špatný odkop gólmana Bačiny zachytil Gába a povedenou střelou z 22 metrů do šibenice otevřel skóre. Další minuty se odehrávaly převážně na středu hřiště, Dobrovice sice měla převahu v držení míče, šance si však nevytvářela. Jednou z čestných výjimek byl centr Zbončáka, který prošel celým vápnem a Gábovi nechybělo mnoho, aby jej usměrnil do sítě.

Ve 23. minutě předvedl šikovnou křídelní akci domácí Krpata a Starý, kterého nechal Jiránek volného na zadní tyči, se štěstím přetavil jeho centr ve vyrovnávací gól. Míč sice z voleje netrefil, jak zamýšlel, jeho pokus se ale od břevna odrazil za brankovou čáru.

Po půl hodině hry si Jiránek narazil s Gábou a míčem za obranu oslovil Ansumu, Ghaňanovu střelu ale stihl zblokovat jeden z domácích stoperů. To byl na delší dobu konec šancím na obou stranách. Konkrétně do 59. minuty. Tehdy Ansuma hrudníkem sklepl míč pro Boška a ten jej levačkou poslal podél brankáře do sítě. Poté měla Dobrovice znovu více ze hry, kromě několika rohů či centrů byl ale její tlak zcela platonický.

Nechybělo mnoho, aby to hosty velice mrzelo. Nejprve deset minut před koncem chybou na středu hřiště vybídli domácí k rychlému brejku, jasný gól ale Kanaval perfektní robinsonádou vytáhl ze šibenice. Podruhé pak svůj tým zachránil těsně před koncem včasným vyběhnutím proti domácímu Derkovi.

Dobrovice tak se štěstím uhrála povinné vítězství. I po 22. kole jí v tabulce patří 10. místo. Na záchranu si stále drží jen 5 bodů náskok, ztráta na 5. místo se však snížila na 6 bodů. Divizní program pro ni pokračuje domácím zápasem proti Letohradu v sobotu 27. dubna od 17 hodin.

Stanislav Chmela, Libor Novák

SK Holice 1:2 FK Dobrovice
Bačina - Pištora, Kopřiva, Ručka, Valenta – Krpata, Chvála (89‘ Togbe), Machatý, Starý (69‘ Merkl) – Jedlička, Kroutil (76‘ Derka) Diváků:
Kanaval – Jiránek, Lukáš, Vladyka, Tuma – Cigánek, Patočka, Gába, Zbončák – Boško (60‘ Miškovský D.), Ansuma (72‘ Čech)
Branka: 23‘ Starý
Branky: 3‘ Gába, 59‘ Boško