SK Český Brod - FK Dobrovice

23.05.2012 Kategorie: Tým A

Vítězství v Českém Brodě by pro nás znamenalo jistotu postupu. Po devíti výhrách v řadě však přišlo zklamání. Domácí byli oslabeni o Hubáčka a především o oba stopery Mlejnka a Bureše, kteří si nesprávně vyložili pravidla, trest za karty si odseděli jen při pohárovém utkání a za následný neoprávněný start v mistrovském utkání dostali zákaz činnosti až do srpna. Přesto nám dokázali vzdorovat.

Na stopera postavili útočníka Štefančíka a vynucený tah á la Liberec a Nezmar domácím vyšel. My jsme nastoupili se Zbončákem místo vykartovaného Tumy a v záloze s Hnízdem místo zraněného Gáby a s Kořínkem, který se v posledních kolech předváděl v lepším světle než kolegové Jílek a Jiránek.

Z počátku utkání jsme se mohli jevit jako lepší tým. Byli jsme fotbalovější, tlačili na bránu, největší šanci nezužitkoval Miškovský, který po příhře Hnízda na malém vápně z otočky nechal vyniknout golmana. V 16. minutě přišla pohroma. Po faulu Ansumy kdesi v hloubi hřiště domácí rozehráli po pravé straně hřiště, poslali míč před bránu a Trnka prostřelil našeho Bartoše.

Hosté se dál hnali do útoku, ale nic se nedařilo, a i domácí se probudili, takže také Bartoš měl o práci postaráno. Ve 30. minutě měl slušnou šanci ve vápně Čech, střela ale byla sražena na roh, ve 39. minutě Ansuma hlavičkoval po centru Kořínka mimo a hned v následující minutě si stejně vedl i domácí útočník na druhé straně hřiště.

Po poločase jsme ještě více šlápli na plyn. V 59. minutě Ansuma opět hlavičkoval mimo, tentokrát po přímém kopu Čecha. V 63. minutě pro změnu Čech střílel po centru Miškovského, golman ale balon vytáhl nad břevno. O 5 minut později pěkně vystřelil Hnízdo, opět ale bez úspěchu. Mnoho dalších našich akcí také zastavila píšťalka sudího.

Do hry pak šel po dlouhém zranění Mrklas, vystřídal Kořínka. Jen po dvanácti minutách na hřišti jej ale trenér znovu vyměnil, tentokrát za Jílka, a Hnízda vystřídal Gába, který jednak riskoval zhoršení stavu nataženého svalu a navíc ještě osmou žlutou kartu a dvouzápasový trest. To druhé se také bohužel v poslední minutě zápasu naplnilo. Zápas tak skončil 1:0 pro domácí.

SK Český Brod 1:0 FK Dobrovice A

Sova - Kopecký (84. Pech), Štefančík, Valenta, Červenka - Trnka, Krejcar, Škoda, Kryštof - Alawari (87. Kratochvíl), Moravec

Hůla - Košťálek, Krůta - Zvonič

Diváků:
Bartoš - Pečínka, Mrvík, Vladyka, Zbončák - Čech, Hnízdo (79' Gába), Patočka, Kořínek (69' Mrklas, 81' Jílek) - Ansuma, Miškovský D.
Branka: 16' Trnka

Obrana domácích včetně golmana se ukázala v opravdu dobrém světle, přesto se nám po zápase někteří domácí hráči i fanoušci omlouvali za předvedený výkon. Ne svůj, ale pánů sudích. My však rozhodčí ze zásady nehodnotíme. Soustřeďme se na vlastní výkon, nyní především na ten, který předvedeme v příštím kole. Doma přivítáme Libiš, další tým z horních příček tabulky. Do konce zbývají 4 zápasy a my musíme získat alespoň 7 bodů, abychom měli jistotu postupu. Výhra na domácím stadionu je proto povinnost a stejně povinná je v sobotu od 17 hodin i účast všech domácích fanoušků!

-sch- -mik-

FK Dobrovice