SK Úvaly - FK Dobrovice

24.04.2012 Kategorie: Tým A

K utkání 22. kola nás přivítali v Úvalech. Tamní SK se před zápasem nacházel na čtvrtém místě tabulky a šlo tak kromě Kutné Hory o prvního papírově náročnějšího soupeře tohoto jara. Před nástupem na trávník jsme již věděli, že Český Brod, náš hlavní konkurent v boji o druhé místo, jen remízoval s Tatranem Rakovník a dal nám tak šanci výrazněji se od něj v tabulce odpoutat.

Důležitý mač jsme zahájili ve stejné sestavě, jako v minulém kole. Před početnou úvalskou návštěvou se ale z počátku činili především domácí a první dvě tři desítky minut si udržovali jasnou převahu. Zatímco jejich hru zdobila jindy pro nás charakteristická snaha kombinovat, my jsme nepředvedli víc, než dlouhé míče na vpředu osamoceného Ansumu.

Úvalský gól visel dlouho ve vzduchu. Agilní Szöcs jednou pálil těsně mimo, jindy zas jen o chlup nedosáhl na přihrávku za obranu, nic z toho ale pro nás nebylo dostatečným varováním. Až ve 28. minutě přišel trest. Na půli hřiště jsme ztratili míč, protihráče jsme s ním sice zahnali až k rohovému praporku, odtamtud jsme jej ale nechali odcentrovat a v nastalém závaru před naší bránou si nejlépe počínal Kořínek, který protlačil míč za Bartošova záda.

Možná až inkasovaný gól nás probudil, epicentrum hry se totiž postupně začalo sunout pryč od naší brány. Patočka z volného přímého kopu skoro z půlky hřiště přestřelil všechno, co mu stálo v cestě, bohužel včetně prostoru mezi tyčemi, krásným lobem totiž trefil břevno. A ve 38. minutě jsme osobou Marka Čecha rozehráli roh, nejpřesnější výskok předvedl Pečínka a hlavou k tyči srovnal na 1:1.

Za srovnaného stavu se mohla hra převážit na kteroukoli stranu. Šance měli domácí, šance jsme měli i my, ať už v podobě dalekonosné Jílkovy střely ještě v prvním poločase nebo v tom druhém díky střelcům Gábovi a Vladykovi či soupeřem na poslední chvíli odzbrojenému Ansumovi. Ghaňanova chvíle pak přišla v 64. minutě. Vlevo na hranici vápna dostal zády k bráně Patočkovu přihrávku, otočil se, udělal několik rychlých kroků k bráně a levačkou nás za pomoci tyče dostal do vedení.

Do konce zbývala dobře půl hodina a hra se stále přelévala ze strany na stranu. V další šanci se objevil hlavičkující protihráč Szöcs, na naši bránu se dokonce hnali čtyři úvalští proti jedinému obránci, sami sebe ale ukombinovali. Na druhé straně se blýskl Čech nejprve střelou a později slalomem mezi obránci a přihrávkou na Gábu, který vypálil tvrdě, ale nepřesně. Nic a nikdo, ani střídající Jiránek, Hnízdo a Kořínek, už výsledek zápasu nezměnili a tak si z Úval vezeme těsnou, ale cennou výhru.

Český Brod v již zmíněném zápase remizoval 2:2, po 22. kole proto na nás na třetím místě ztrácí již 3 body. Vedoucí Kutná Hora hrála taktéž pouze za bod, v Louňovicích totiž nepadl ani gól, a na druhé Dobrovice tak nyní drží 6 bodů náskok.

-sch- -fha-

FC Slavoj Vyšehrad 0